ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

جزئیات شرایط انتشار آگهی املاک در پلتفرم‌ها از زبان وزیر راه و شهرسازی: هویت ملک و مالک باید تأیید شود

استعلام درباره ملک و مالک با اتصال پلتفرم‌های آگهی آنلاین به سامانه املاک و اسکان انجام خواهد شد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد از این پس فقط مالکان در صورت احزار هویت خود و ملکشان می‌توانند در پلتفرم‌های مجازی، آگهی املاک منتشر کنند. این استعلام نیز بایستی از طریق سامانه املاک و اسکان انجام شود.

«مهرداد بذرپاش»، وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت که برای مدیریت بهتر بازار مسکن، مقرر شده است تا با اتصال پلتفرم‌های درج آگهی به سامانه املاک و اسکان، هویت مالک آگهی‌های مسکن احراز شود:

«بخشی از سکوهای انتشار آگهی – که از آن‌ها تشکر می‌کنم – اخیراً همکاری خوبی با وزارت راه و شهرسازی و صمت انجام دادند. قرار شد مالکینی که خانه‌ها را آگهی می‌کنند، هویت و ملکشان با اتصال سکو به سامانه املاک و اسکان تأیید شود؛ آن وقت بتوانند انتشار آگهی را انجام دهند.»

او اعتقاد دارد بعضاً خانه‌هایی که آگهی می‌شدند، خانه‌‍‌های واقعی نبودند و این امر خود منجر به قیمت‌سازی کاذب می‌شد: «این خانه‌ها را یا املاک می‌‍‌گذاشتند یا هر شخصی که می‌توانست این کار را انجام دهد.»

وزیر راه با اشاره به حرف‌هایی که درباره تاکسی‌های آنلاین بیان می‌شد که اگر آژانس نباشد چه می‌شود، گفت: «اما امروز مشاهده می‌کنید که سکوهای مجازی بسیار آرام، ایمن و باکیفیت، موضوع حمل‌ونقل را مدیریت می‌کنند. برای خانه هم هیچ اتفاقی نمی‌افتد، اتفاق خوبی هم خواهد افتاد.»

سخن از همکاری پلتفرم‌ها با وزارت صمت و راه درحالی مطرح می‌شود که کمتر از یک ماه پیش، درخواست تعلیق فعالیت دیوار و شیپور از سوی وزارت صمت بیان شده بود. طبق نامه وزارت صمت، علت این درخواست به عدم رعایت ضوابط خاص درج آگهی حوزه مسکن بازمی‌گشت. همچنین بنابر اعلام معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت، کمیته نظارت بر عملکرد کسب‌وکارهای مجازی قبلاً درخصوص نحوه درج قیمت مسکن در پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، به دیوار و شیپور اخطار داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی