ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزارت بهداشت: شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک در کشور پایان یافت

با توجه به اعلام کمیته علمی کشوری کرونا لازم نیست همه افراد جامعه ماسک بزنند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۳ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۷

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای مبتنی بر نظر کمیته علمی کشوری کرونا از پایان شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک خبر داد.

با توجه به اعلام کمیته علمی کشوری کرونا لازم نیست همه افراد جامعه ماسک بزنند. بر اساس نظر این کمیته مبنی بر شرایط با ثبات کنونی و پایان وضعیت اضطراری کرونا، به جای توصیه عمومی به کل جامعه برای استفاده از ماسک، تأکید می شود صرفا افرادی که دارای سن بالا، بیماری زمینه ای، نقص ایمنی، بیماری های کلیوی، قلبی، ریوی و کبدی هستند و نیز کسانی که در تماس مستقیم با فردی بوده اند که مشکوک یا قطعا مبتلا به کرونا بوده است، باید از ماسک استفاده کنند.

همچنین در مورد مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی که انتقال عمومی یا خوشه ای کووید۱۹ گزارش شده باشد، استفاده از ماسک برای همه اعم از کارکنان و مراجعان این مراکز، توصیه می شود ولی در مناطقی که انتقال قطعی به صورت تک گیر وجود داشته باشد، استفاده از ماسک صرفا برای کارکنان درگیر با بیماران توصیه می شود.

در هفته ها و روزهای اخیر، روزهای بدون فوتی ناشی از کرونا در کشور ثبت شده است.

تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۱۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۰۵ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۵۴۹ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۲۶۶ دُز رسید.

حدود سه سال پس از ظهور نمونه جدیدی از ویروس کرونا که جهان را به قرنطینه برد و افراد زیادی را به کام مرگ کشاند، با این حال در اردیبهشت امسال سازمان بهداشت جهانی رسما به پایان یافتن وضعیت اضطراری کرونا تأکید کرد. این موضوع با چند ماه تأخیر در ایران هم اعلام شده و به‌نظر می‌رسد دلیل آن موج‌ جدید کرونایی باشد که در ماه‌های اخیر در کشور رخ داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • mahzrb
    mahzrb | ۷ مرداد ۱۴۰۲

    هر چند این متن به مذاق بعضیا خوش نیست اما اگر WHO و وزارت بهداشت دچار تعارض منافع نمی شدند و همچون کرونا اعلام می کرد غریزه جنسی واکسن ندارد و رعایت پوشش اجباری هست آیا باز هم وضعیت در سراسر جهان به این صورت بود
    به آمار کودکان بدون پدر -سقط جنین - پوستر های اخطار ممنوعیت تعرض به زنان در مترو اروپا و...

مطالب پیشنهادی