ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه از خطوط اعتباری یا دائمی همراه اول به سیم‌کارت‌های اعتباری شارژ منتقل کنیم؟

همراه اول امکان انتقال اعتبار بین سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی را فراهم ساخته که در ادامه با روش‌های آن آشنا می‌شویم.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۵

مشترکان اعتباری یا دائمی همراه اول می‌توانند با استفاده از سرویس انتقال اعتبار این اپراتور، برای مشترکان اعتباری شارژ انتقال دهند و همچنین نسبت به خرید شارژ همراه اول برای دیگری اقدام کنند. اینگونه در کنار روش‌های مرسوم تهیه شارژ، می‌توان از طریق سایر خطوط همراه اول نیز خط اعتباری خود را به خصوص در مواقع ضروری، شارژ کرد. در ادامه با روش انتقال شارژ همراه اول آشنا خواهیم شد.

سرویس انتقال اعتبار نیاز به فعالسازی ندارد و به طور پیش فرض برای کلیه مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول فعال است. همچنین کلیه مشترکان فعال سیم‌کارت‌های اعتباری این اپراتور می‌توانند از طریق سرویس مذکور، اعتبار دریافت کنند. گفتنی است مشترکان همراه اول برای انتقال شارژ نیاز به رمز ندارند. برای استفاده از شارژ اضطراری همراه اول مطلب دیگر دیجیاتو را مطالعه کنید.

مقدار قابل انتقال شارژ در هر تراکنش باید مضربی از 10هزار ریال (10هزار تومان) و بین 10هزار تا 100هزار ریال باشد. حداکثر مبلغ قابل انتقال در طول یک ماه 500هزار ریال (50 هزار تومان) بوده و فارغ از مبلغ اعتبار انتقالی، مدت زمان اعتبار مبلغ انتقال داده شده 90 روز است. یعنی مشترکان اعتباری بایستی اعتبار دریافت شده را طی 90 روز مصرف کنند.

مبلغ منتقل شده سرویس انتقال اعتبار همراه اول، در پایان دوره بر روی قبض مشترک دائمی لحاظ یا در لحظه انتقال از حساب مشترک اعتباری انتقال دهنده کسر می‌شود.

لازم به ذکر است هزینه هر انتقال اعتبار، 40 تومان به‌علاوه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

اما روش انتقال شارژ همراه اول بسته به اعتباری یا دائمی بودن سیم کارت متفاوت است که در ادامه با هر دوی آن‌ها آشنا می‌شویم.

کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول

مشترکان دائمی این اپراتور می‌توانند به 4 روش، سیم‌کارت‌های اعتباری را شارژ کنند. یکی از این روش‌ها، استفاده از رمز انتقال شارژ همراه اول است.

شماره گیری کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول، ساده‌ترین راه است که برای آن کافی است کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول یعنی #141*10* را شماره‌گیری کنید.

کد انتقال شارژ همراه اول

پس از آن بایستی شماره تلفن مقصد را وارد و در نهایت نیز مبلغ انتقال را به ریال و مضربی از 10000 درج کنید. منظور از مضرب 10 هزار اعداد 10000، 20000، 30000، 40000، 50000 و... هستند. به‌همین‌ترتیب می‌توانید برای انتقال شارژ همراه به همراه اول از کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول بیشتر از 1000 تومان استفاده نمایید.

پس از انجام موفقیت آمیز انتقال از طریق رمز انتقال شارژ همراه اول، برای مشترک انتقال دهنده و دریافت کننده اعتبار پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن انتقال، مبلغ انتقال یافته و اعتبار جدید ارسال می‌شود.

انتقال شارژ همراه اول

انتقال شارژ همراه اول به همراه اول با همراه من

یک روش دیگر انتقال اعتبار همراه اول، استفاده از همراه من است. در این روش پیش از این بایستی از رمز انتقال شارژ همراه اول استفاده و آن را فعال می‌کردید. اما در حال حاضر ارسال پیامک تأیید جایگزین رمز انتقال اعتبار شده است. اگر هم نمی‌خواهید از کد خط به خط همراه اول استفاده کنید، اپلیکیشن همراه من نیز امکان انجام این کار را به‌شما می‌دهد.

با مراجعه به نسخه وب همراه من، با استفاده از بخش «منو صورتحساب من» کافی است گزینه «انتقال اعتبار» را انتخاب کنید. انتقال شارژ همراه به همراه اول از این طریق بدون در اختیار داشتن سیم‌کارت نیز میسر است.

انتقال اعتبار همراه من

در نسخه اپلیکیشن همراه من نیز پس از ورود به صفحه اصلی، از گزینه‌های وسط صفحه گزینه «انتقال اعتبار» را انتخاب کنید. در ادامه بایستی شماره سیم کارت اعتباری که می‌خواهید شارژ همراه اول به آن انتقال دهید را وارد سازید.

در نهایت نیز کد تأییدیه‌ای برای شما پیامک می‌شود که پس از درج آن عمل انتقال اعتبار انجام خواهد شد. روش دیگر انتقال شارژ همراه به همراه اول، استفاده از پیامک است که در ادامه به‌سراغ آن می‌رویم.

انتقال اعتبار از طریق پیامک

آن طور که در وبسایت همراه اول نوشته شده است، با ارسال پیامک نیز می‌توان به سایر مشترکان اعتباری، شارژ انتقال داد اما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم از این روش جهت انتقال اعتبار اقدام کنیم. طبق توضیحات این سایت، با ارسال پیامک به سرشماره 8911 می‌توان از سرویس انتقال اعتبار استفاده کرد. برای این کار بایستی طبق الگوی تعیین شده، مبلغ انتقال (به ریال) و شماره مقصد را در متن پیامک خود درج کنید.

با درج «مبلغ انتقال(به ریال و مضربی از 10هزار ریال)*شماره مقصد» در متن پیامک و ارسال به سرشماره 8911 به‌عنوان کد خط به خط همراه اول، انتقال شارژ صورت خواهد گرفت. به طور مثال برای انتقال هزار تومان اعتبار به سیم کارت با شماره 09151111111 کافی است عبارت «10000*09151111111» را پیامک کنید.

انتقال شارژ پیامکی

مطابق آنچه که در سایت همراه اول نوشته شده است، پس از ارسال تقاضای انتقال اعتبار از سوی مشترک، سیستم درستی دستور، مبلغ و شماره مقصد را بررسی کرده و پس از آن از مشترک مبدا به صورت پیامکی تاییدیه می‌گیرد. مشترک برای تایید بایستی عدد 1 را ارسال کند تا انتقال شارژ همراه به همراه اول انجام گیرد. در صورت تأیید توسط مشترک مبدا، انتقال اعتبار صورت گرفته و مشترکان مبدا و مقصد از طریق پیامک از انتقال اعتبار مطلع خواهند شد.

استفاده از این سرویس برای مشترکان دائمی همراه اول، چند شرط دارد. اول اینکه مبلغ انتقال اعتبار به علاوه کارمزد سرویس (40 تومان به‌ علاوه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده) بایستی کمتر از میزان 60 درصد سقف بدهی مجاز مشترک انتقال دهنده اعتبار باشد. همچنین مشترکان دائمی با رسیدن بدهی به 60 درصد ودیعه‌شان، امکان استفاده از این سرویس را تا زمان وصول بدهی از دست می‌دهند.

کد انتقال شارژ اعتباری به اعتباری

مشترکان اعتباری این اپراتور می‌توانند به سه روش، سیم‌کارت‌های اعتباری را شارژ کنند. کد انتقال شارژ اعتباری به اعتباری همراه اول، #142*10* است که به سادگی انتقال شارژ همراه اول را ممکن می‌کند. این رمز انتقال شارژ همراه اول به همراه اول کار را برای بسیاری از کاربران راحت‌تر می‌کند.

کد انتقال اعتبار

پس از آن بایستی شماره تلفن مقصد را وارد و در کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول بیشتر از 1000 تومان در نهایت مبلغ انتقال را به ریال و مضربی از 10000 درج کنید. پس از انجام موفقیت آمیز انتقال، برای مشترک انتقال دهنده و دریافت کننده اعتبار پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن انتقال، مبلغ انتقال یافته و اعتبار جدید ارسال می‌شود.

انتقال شارژ همراه اول

مشترکان این اپراتور در صورت عدم علاقه به استفاده از کد دستوری انتقال شارژ همراه اول همچنین با مراجعه به اپلیکیشن «همراه من» می‌توانند جهت انتقال اعتبار اقدام کنند. گفتنی است امکان استفاده از این خدمت در نسخه وب همراه من وجود ندارد و برای استفاده از این روش حتماً بایستی با استفاده از «رمز دوم» وارد شوید. اگر هم برای انتقال شارژ همراه به همراه اول رمز دوم همراه اول خود را فعال نکرده‌اید، از طریق منوی فعالسازی رمز دوم، نسبت به تکمیل مستندات و دریافت رمز اقدام کنید.

در این روش روی «آیکون خدمات شارژ» زده و سپس «روی انتقال اعتبار» کلیک کنید. پس از واردسازی رمز دوم نیز کافی است شماره مقصد و مبلغ انتقال را مشخص و ارسال کنید.

آخرین روش نیز ارسال پیامک به سرشماره 8911 است که دقیقا مشابه روش انتقال اعتبار در سیم‌کارت‌های اعتباری است اما همان طور که اعلام کردیم از این طریق نتوانستیم جهت انتقال اعتبار اقدام کنیم.

بایستی تأکید کرد که مشترکان اعتباری همراه اول بایستی پس از انتقال اعتبار حداقل 5هزار ریال اعتبار باقیمانده داشته باشند. در ادامه جمع‌بندی روی روش انجام این ماجرا برای پاسخ به‌سؤال «چجوری شارژ همراه اول انتقال بدیم؟» داریم.

جمع‌بندی

با روش‌های مختلف انتقال شارژ همراه اول به همراه اول آشنا شدید و می‌توانید از طریق کد دستوری انتقال شارژ همراه اول یا همراه من، از دیگران اعتبار دریافت کنید یا برای دوستانتان شارژ بفرستید. همچنین متوجه شدید که برخلاف گذشته دیگر نیاز به رمز انتقال شارژ همراه اول نیست و کد تأییدیه‌ای برایتان پیامک می‌شود تا انتقال اعتبار را تأیید کنید.

در انتها لازم به یادآوری است که مسئولیت انتقال اعتبار به خطوط دیگران، بر عهده ارسال کننده اعتبار است لذا در صورت درج اشتباه شماره مقصد، امکان بازگشت عملیات وجود ندارد.

سوالات متداول کاربران

چجوری شارژ همراه اول انتقال بدیم؟

در این مطلب اختصاصی دیجیاتو به‌شما روش‌های انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

کارمزد انتقال شارژ همراه اول چقدر است؟

هزینه هر انتقال اعتبار 40 تومان به علاوه 9درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

رمز انتقال شارژ همراه اول به همراه اول چیست؟

با رمز #141*10* می‌توانید انتقال شارژ همراه به همراه اول را انجام دهید.

آیا شارژ خط به خط محدودیت زمانی دارد؟

بله. مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول بایستی شارژی که به این روش دریافت کرده‌اند را ظرف مدت 90 روز مصرف کنند.

در طول یک ماه چند بار می‌توانیم از سیم‌کارتمان شارژ ارسال کنیم؟

این سرویس تنها سقف ریالی دارد و تعداد عملیات مهم نیست. بنابر اعلام همراه اول شما در هر ماه تنها می‌توانید مجموعا مبلغ 50هزار تومان شارژ برای دیگران بفرستید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی