ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چطور سیم کارت همراه اولمان را بسوزانیم؟

شما می‌توانید به دو روش حضوری یا غیرحضوری، سیم کارت خود را مسدود کنید.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۵۹

سیم کارتی که به نام ماست، این روزها اهمیت ویژه‌ای دارد. از آن برای استفاده از اینترنت بانک، دریافت رمز دوم خرید آنلاین و... استفاده می‌کنیم. از همین رو سرقت تلفن همراه یا مفقودی سیم‌کارت می‌تواند نگرانی‌های بیشتری را برایمان به همراه داشته باشد. شما می‌توانید با نحوه سوزاندن سیم کارت همراه اول آشنا شوید تا در مواقع لزوم بتوانید به سرعت سیم‌ کارت خود را غیرفعال کنید.

روش‌های مختلف حضوری و غیرحضوری برای غیرفعالسازی سیم کارت همراه اول وجود دارد که در ادامه با هر دو آنها آشنا خواهیم شد.

سوزاندن سیم کارت همراه اول با کد ملی

برای سوزاندن سیم کارت همراه اول به صورت حضوری نیاز به کارت ملی شما است. با مراجعه به دفتر پیشخوان می‌توانید سیم‌ کارتتان را غیرفعال کنید، یا با سوزاندن آن، سیم کارت جدیدی دریافت کنید. برای این منظور کافی است فرم درخواست را تکمیل و امضا کنید، کارت ملی و تصویر آن را نیز به اپراتور دفتر تحویل دهید.

کد سوزاندن سیم کارت همراه اول

برخی مشترکین برای مسدود کردن سیم کارت همراه اول به دنبال کد دستوری آن هستند که چنین چیزی وجود ندارد. با توجه به اینکه به محض مسدودسازی، سیم کارت شما غیرفعال می‌شود از همین رو چنین امکانی برای مشترکین تعریف نشده است.

مسدودسازی با استفاده از همراه من

سوزاندن خط همراه اول با استفاده از اپلیکیشن همراه من نیز وجود دارد. فقط بایستی توجه داشته باشید که برای ورود به اپلیکیشن همراه من نیاز به کد تأیید ارسال شده وجود دارد و در صورت مفقودی یا سرقت سیم‌کارتتان، امکان استفاده از این مسیر وجود ندارد. البته در صورتی که همراه من روی دستگاه دیگر شما فعال باشد، چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

پس از ورود به اپ همراه من، به بخش خدمات بروید. در صفحه جدید گزینه «مدیریت سیم کارت» را انتخاب کنید.

اپلیکیشن همراه من

حال اگر چند سیم کارت به نام شما باشد، باید خط مورد نظر را انتخاب و روی گزینه «اقدام به قطع» کلیک کنید. در صفحه جدید شماره خط دوباره به شما نمایش داده شده و علت درخواست پرسیده می‌شود. در صورتی که سیم کارتتان را گم کردید یا به سرقت رفته، گزینه «مفقودی» را انتخاب کنید و برای سایر دلایل روی «درخواست مشترک» بزنید.

سوزاندن سیم کارت همراه اول از طریق همراه من

در نهایت تیک «مطلب فوق را خوانده و مورد تأیید اینجانب می‌باشد» را بزنید و روی گزینه «قطع سیم‌کارت» کلیک کنید. به محض انتخاب این گزینه، در لحظه سیم کارت شما غیرفعال خواهد شد.

تماس با تلفن گویا

شماره تلفن گویای 444 از سوی همراه اول برای مسدودسازی سیم کارت و اعلام مفقودی معرفی شده است. با این حال در زمان نگارش مطلب، مسیر یاد شده جواب نداد. راه دیگر برای این امر تماس با سامانه 9990 است. با اتصال به اپراتور، می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب نحوه مسدود کردن سیم کارت همراه اول با کد ملی و سایر روش‌ها را آموختیم. لازم به تأکید است که پس از سوزاندن سیم کارت، تمامی بسته‌ها و اطلاعات شما از بین می‌رود. بنابراین پیش از تصمیم به انجام این کار، از آن مطمئن شوید. همچنین اگر کاربر ایرانسل هستید، در مطلبی دیگر به نحوه مسدود کردن سیم کارت ایرانسل پرداخته‌ایم.

سؤالات متداول کاربران

چند روش سوزاندن سیم کارت همراه اول وجود دارد؟

شما به دو روش حضوری و غیرحضوری می‌توانید سیم کارت خود را مسدود کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی