ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اختلال در برخی جایگاه‌های سوخت‌رسانی کشور؛ منابع آگاه: احتمال خرابکاری بیرونی وجود دارد

وزارت نفت احتمال ارتباط اختلال پیش آمده با بحث افزایش قیمت سوخت را تکذیب کرد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۳

گزارشات میدانی نشان می‌دهد برخی از جایگاه‌های سوخت‌رسانی کشور با اختلال مواجه شده‌اند. بنابر اعلام شبکه خبر به نقل از منابع آگاه، احتمال خرابکاری بیرونی در این زمینه وجود دارد.

رئیس صنف جایگاه‌داران اعلام کرد اختلال نرم افزاری در سامانه هوشمند برخی از جایگاه‌های سوخت به وجود آمده است که همین امر بحث سوخت‌رسانی را مختل کرده است. «رضا نواز»، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت نیز در گفتگو با تسنیم موضوع اختلال در عرضه سوخت را سراسری اما در برخی جایگاه‌ها دانست و گفت علاوه بر تهران در دیگر استان‌ها نیز این مشکل رخ داده است:

«توقف عرضه هم در بنزین و هم در گازوئیل دیده شده، همه متخصصین امر پای کار هستند و در تلاشند تا این اختلال تا ساعاتی آینده رفع شود. بحث کمبود بنزین و گازوئیل به‌هیچ وجه مطرح نیست و افزایش قیمتی در دستور کار نیست، این اختلال یک مشکل فنی است و از مردم خواهش می‌کنیم اگر نیازمند ضروری به بنزین نیستند، فعلا تا رفع کامل مشکل، به جلایگاه‌های عرضه مراجعه نکنند.»

شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی نیز اعلام کرد متخصصان در تلاش هستند تا ابعاد این مساله هر چه سریعتر روشن شود.

شبکه خبر نیز اعلام کرد به گفته منابع آگاه، بروز اختلال در جایگاه‌های سوخت ممکن است ناشی از «خرابکاری بیرونی» باشد. این اختلال از ساعت 9:40 صبح امروز در برخی از جایگاه‌های سوخت‌رسانی کشور به وقوع پیوسته است که برای رفع مشکل خدمت‌رسانی به مردم، این جایگاه‌ها به صورت دستی وارد چرخه سوخت‌رسانی شده‌اند.

طبق گفته وزارت نفت، بیش از سی درصد جایگاه‌های سوخت در حال خدمت‌رسانی هستند و اختلال بقیه جایگاه‌ها نیز در حال رفع شدن است. این وزارتخانه تأکید دارد اختلال پیش آمده به هیچ وجه به تغییر قیمت بنزین ارتباطی ندارد و شایعه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد.

گفتنی است چهارم آبان سال 1400 نیز شاهد اختلال در بحث سوخت‌رسانی بودیم که ناشی از یک حمله سایبری بود.

بروزرسانی - ساعت 12:14

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تلویحاً حمله سایبری به شبکه سوخت را تأیید کرد: «نظر به بروز اختلال فنی در بعضی از جایگاه‌های عرضه سوخت کشور ناشی از توطئه معاندان برای تحت‌الشعاع قرار دادن رفاه و آسایش مردم، تا اطلاع ثانوی عرضه فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های عرضه سوخت، به صورت آفلاین (دستی) انجام خواهد شد.»

این نهاد با بیان اینکه کارشناسان و کارگروه‌های تخصصی در حال رفع مشکل هستند، وعده داد تا ساعاتی دیگر همه جایگاه‌ها به وضع عادی بازخواهد گشت و روند سوخت‌گیری عادی خواهد شد.

شرکت ملی پخش همچنین تأکید کرد سهمیه سوخت هم‌میهنان در کارت سوخت آنها محفوظ است و پس از رفع مشکل قابل استفاده خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۸ آذر ۱۴۰۲

    گنجشک درنده هم شد اسم اخه، اسکل وحشی بهتره برای اینها

مطالب پیشنهادی