ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گزارش دیوار از بازار دوربین عکاسی دست دوم: برندهای «کانن» و «سونی» محبوب‌ترند

دیوار به مناسبت روز جهانی عکاسی، آمارهایی از آگهی‌های مرتبط با دوربین را منتشر ساخت.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۳

دیوار به مناسبت روز جهانی عکاسی، وضعیت آگهی‌های مربوط به دوربین عکاسی را بررسی کرده است. به گفته این پلتفرم، برندهای کانن و سونی بیش از سایرین در این پلتفرم جستجو شده و محبوب‌ترند.

آمارهای دیوار نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تا نیمه مرداد ماه، 71 درصد از آگهی‌های زیر‌دسته «دوربین عکاسی و فیلم‌برداری» متعلق به انواع دوربین و 24 درصد نیز متعلق به تجهیزات و لوازم جانبی عکاسی است. آگهی‌هایی که اکثر آنها را کالاهای دست دوم تشکیل می‌دهند و سهم چهار برابری به نسبت کالای نو دارند.

دیوار با بررسی 100 کلمه پرجستجو در این زیردسته، به این نتیجه رسیده است که برندهای کانن (Canon)، سونی (SONY)، دی‌جِی‌آی (DJI)، نیکون (Nikon)، فوجی‌فیلم (Fujifilm)، گوپرو (GoPro) و پاناسونیک (Panasonic) جزو محبوب‌ترین‌ها بوده‌اند. دربین این برندها، کانن با 31 درصد و پاناسونیک با دو درصد بیشترین و کمترین سهم را داشته‌اند.

دوربین‌های قدیمی همچنان طرفدار دارند

یکی از بخش‌های جالب گزارش دیوار، محبوبیت دوربین‌های عکاسی قدیمی است. آنالوگ‌بازهای زیادی هر روز با جستجو در آگهی‌های دیوار به دنبال این مدل دوربین‌های کلاسیک هستند.

عبارت «دوربین قدیمی» در همین مدت بیش از 26 هزار بار در دیوار جستجو شده است. علاوه بر این، در عنوان یا توضیحات آگهی‌های منتشرشده در این زیردسته، بیش از 4800 بار کلمه «قدیمی»، نزدیک به 1800 بار کلمه «کلکسیونی» و نزدیک به 1700 بار کلمه «آنالوگ» در کنار دوربین یا لوازم عکاسی آمده است. 300 بار هم کلمه «نگاتیو» در این آگهی‌ها تکرار شده است.

دیوار دوربین

پراکندگی بازدید از آگهی‌های دوربین

گزارش دیوار نشان می‌دهد میانگین بازدید از هر آگهی «دوربین» پراکندگی جغرافیایی جالب توجهی دارد. بین استان‌های کشور کاربران دیوار در سیستان و بلوچستان (223 بازدید از هر آگهی)، خراسان جنوبی (188 بازدید از هر آگهی) و خوزستان (186 بازدید از هر آگهی) به ترتیب در این مورد پیشتاز بوده‌اند.

همچنین بین شهرها نیز، شهروندان ده شهر زابل، رفسنجان،‌ مریوان، زاهدان، دزفول، بهبهان،‌ کاشان، بروجرد، بیرجند و نجف‌آباد به ترتیب بیشترین میانگین بازدید از هر آگهی را ثبت کرده‌اند.

اما طبق آمارها، آگهی‌گذاران در همه استان‌های کشور آگهی «دوربین» منتشر کرده‌اند که این نشان از پربسامدبودن خریدوفروش دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای در سرتاسر جغرافیای ایران می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی