ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اطلاعیه دیوار درباره تعیین نرخ خدمات با «قیمت‌گذاری پویا»

۷۵ درصد از کاربران دیوار، آگهی‌های خود را به‌صورت کاملاً رایگان منتشر می‌کنند.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۰

دیوار با هدف افزایش کیفیت خدمات خود و منصفانه‌تر کردن هزینه‌ آگهی‌ها برای کاربران، از اول فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ و هم‌راستا با نرخ تورم، از شیوه «قیمت‌گذاری پویا» استفاده خواهد کرد. این مجموعه با اجرای این شیوه تلاش می‌کند تا هزینه‌های پرداختی کاربران کسب‌وکاری را براساس نوع خدمات دریافتی آن‌ها، متفاوت و منصفانه‌تر از گذشته کند.

دیوار انتظار دارد که اجرای طرح قیمت‌گذاری پویا به افزایش کیفیت فهرست آگهی‌های دیوار نیز منجر شود؛ چرا که این شکل از قیمت‌گذاری می‌تواند ثبت آگهی‌های تکراری و نادرست یا غیرواقعی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

براساس آمار، از مجموع ۵۳ میلیون کاربر سالانه دیوار، حدود ۲۲ میلیون نفر آگهی‌گذار هستند. ۷۵ درصد از این ۲۲ میلیون نفر آگهی‌های خود را کاملاً رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌‌ای منتشر می‌کنند؛ ۲۰ درصد هم‌زمان از خدمات آگهی‌های رایگان و پولی استفاده می‌کنند و فقط ۵ درصد از آگهی‌گذارانی که از دیوار برای کسب‌وکار استفاده می‌کنند،‌ برای همه آگهی‌های خود هزینه می‌پردازند.

دسترس‌پذیر کردن دیوار برای همه افراد و ارائه خدمات یکسان و باکیفیت به کاربران، از اهداف اصلی دیوار است. در همین راستا و با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی موجود، دیوار در سال ۱۴۰۳ برای این بخش از کاربران، به شرح زیر، هیچ‌گونه افزایش قیمت در خدمات خود حتی برای کاربران دارای پنل کسب‌وکاری نخواهد داشت:

  • همه آگهی‌های کاربران فعال در ۶ استان سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی و گلستان که براساس شاخص‌های اقتصادی و آمارهای رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استان‌های کم‌برخوردار کشور معرفی شده‌اند.
  • در دسته‌ خودرو، همه آگهی‌های شامل برند-مدل‌هایی با میانگین قیمت ۱۸۰ میلیون‌ تومان (درحال‌حاضر بیش از ۳۷ درصد آگهی‌های سواری و وانت در دیوار دارای میانگین قیمت ۱۸۰ میلیون تومان هستند).
  • در دسته املاک تهران، همه آگهی‌های ملک در منطقه‌های ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰.

هر کاربر دیوار سالانه امکان انتشار حداقل ۷۰ آگهی رایگان را در دسته‌بندی‌های مختلف دارد. این تعداد با هدف تأمین نیاز کاربران شخصی جهت استفاده از خدمات دیوار تعیین شده و به همین دلیل است که استفاده بیشتر از ۷۵ درصد کاربران از دیوار کاملاً رایگان است.

در طرح قیمت‌گذاری پویا، هزینه انتشار آگهی برای کاربران کسب‌وکاری دیوار در دسته‌‌هایی مانند املاک و خودرو، براساس ارزش ملک و خودروی آگهی‌شده تعیین می‌شود و متغیر خواهد بود. برهمین‌اساس:

کمترین نرخ ثبت آگهی خودرو برای کاربران کسب‌وکاری ۵۴ هزار تومان است و بیشترین نرخ ثبت آگهی در این دسته‌‌ – که فقط شامل ۲ درصد از کل آگهی‌های این دسته در دیوار می‌شود – ۲۹۰ هزار تومان خواهد شد. بیشترین قیمت مربوط به آگهی‌ِ برند-مدل‌های لوکس (با میانگین قیمت بالای ۴ میلیارد تومان) است.

کمترین نرخ ثبت آگهی ملک برای کاربرانی که از دیوار استفاده تجاری می‌کنند نیز ۶۰ هزار تومان است و بیشترین نرخ ثبت آگهی در دسته‌بندی املاک تهران که تنها شامل ۳/۷ درصد از کل آگهی‌های آپارتمان مسکونی تهران می‌شود، ۲۲۰ هزار تومان خواهد شد. این مبلغ مربوط به آگهی املاک در محلاتی از منطقه ۱ تهران است که میانگین قیمت ملک در این ناحیه بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.

هدف اصلی دیوار از اجرای طرح قیمت‌گذاری پویا، منصفانه‌تر کردن خدمات دیوار و افزایش کیفیت آگهی‌ها با تعیین قیمت‌های متناسب با مصرف کاربران است. مانند سال‌های گذشته که بیش از ۹۰ درصد آگهی‌های کاربران‌ این مجموعه در شهرهای کم‌برخوردار از ۱۹ استان کشور، کاملاً رایگان در دیوار منتشر شده‌ است،‌ همچنان دیوار تلاش می‌کند تا شرایطی را فراهم کند که بخش بیشتری از شهروندان بتوانند از خدمات دیوار به شیوه‌ای عادلانه و منصفانه بهره ببرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی