ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

داتین در 10 سالگی: از ارائه خدمات در 25 درصد بانک‌های کشور تا سهم 14 درصدی بیمه کشور

داتین در ده سالگی خود آمارهایی از کسب‌وکار خود اعلام کرد. این شرکت به هشت بانک کشور خدمات ارائه می‌دهد و 15 هزار خودپرداز در سراسر کشور به سوئیچ بانکی داتین متصل هستند. این مجموع ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۰

داتین در ده سالگی خود آمارهایی از کسب‌وکار خود اعلام کرد. این شرکت به هشت بانک کشور خدمات ارائه می‌دهد و 15 هزار خودپرداز در سراسر کشور به سوئیچ بانکی داتین متصل هستند. این مجموع همچنین گفته که در بیش از ده هزار شعبه بانکی کشور خدمات داتین به مشتریان ارائه شده و بیش از 100 میلیون سپرده بانکی از آنها خدمات دریافت کردند. همچنین داتین اعلام کرده سهم بازار 14 درصد از شبکه بیمه کشور را در اختیار دارد.

ده سالگی داتین

آمارهای بانکی داتین

داتین به عنوان بزرگترین زیرمجموعه هلدینگ فناپ شناخته می‌شود که راهکارهای نرم افزاری بانکی و مالی را به بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری و دیگر سازمان‌ها ارائه می‌کند. داتین چندی پیش ده ساله شد و به همین مناسبت کتابچه‌ای به اسم «داستان داتین» منتشر ساخته که در آن به آمار و ارقام قابل توجهی از فعالیت داتین اشاره شده است.

به طور کلی هشت بانک کشور خدمات مختلفی را از داتین دریافت می‌کنند و به جز این بانک‌ها برخی نهادها مانند وزارت امور اقتصادی و دارایی و چندین شرکت بیمه و جاهایی مثل شرکت پتروشیمی پردیس و هلدینگ پارس آریان نیز از دیگر مشتریان داتین به حساب می‌آیند.

ده سالگی داتین
با نزدیک‌شدن به سال جدید در روزهای پایانی اسفندماه هر سال، تعداد تراکنش‌های بانکی هم به طور چشمگیری افزایش می‌یابد. سامانه‌های داتین در 27 اسفند 1399 از ساعت 6 صبح تا 12 شب، در هر ثانیه به طور میانگین بیش از 570 تراکنش مالی و تا پایان روز بیش از 37 میلیون تراکنش را پردازش کردند.

سامانه‌های داتین در 27 اسفند 1399 از ساعت 6 صبح تا 12 شب، در هر ثانیه به طور میانگین بیش از 570 تراکنش مالی و تا پایان روز بیش از 37 میلیون تراکنش را پردازش کردند. همچنین داتین اعلام کرده از هر پنج دستگاه خودپرداز در کشور یک دستگاه به سوئیچ بانکی داتین متصل است و این مساله باعث شده که ۱۲ هزار دستگاه در سراسر کشور به سوئیچ بانکی آنها متصل باشند. این عدد با احتساب خودپردازهایی که از طریق سوئیچ واسط به سوئیچ داتین متصل می‌شوند، به 15 هزار دستگاه می‌رسد.

داتین در بیش از ده هزار شعبه بانکی در کشور به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد و تا پایان آذر ماه امسال، مجموع مشتریان بانک‌های استفاده کننده از سامانه جامع بانکی داتین به بیش از 71 میلیون می‌رسد. در واقع بر اساس همین گزارش، حجم کل اطلاعات روی پایگاه‌های داده سامانه جامع بانکی داتین 3158 ترابایت معادل 3 پتابایت بوده است.

آنطور که در این کتابچه آمده داتین برای رشد و توسعه خود از سال 98 دست به کار شده و محصولات مهمی را که نیز در طول سالها فعالیت خود عرضه کرده است. راهکارها و محصولات مهم داتین مانند «سامانه‌های بانکداری متمرکز»، «سامانه‌های پردازش تراکنش»، «سامانه‌های بانکداری مدرن»، «سامانه‌های بانکداری دیجیتال»، «سامانه‌های تحلیلی»، «راهکار جامع سازمانی»، «راهکار جامع بیمه‌گری»، «خدمات زیرساخت»، «خدمات مشاوره» و «خدمات مهاجرت داده و سامانه» از جمله این موارد هستند.

ده سالگی داتین

داتین تا پایان آذرماه 1110 همکار دارد که 48.8 درصد آن را آقایان و 51.2 درصد را خانم‌ها تشکیل داده‌اند.

داتین در صنعت بیمه

داتین با تامین زیرساخت چهار شرکت بیمه‌ای، سهم بازار 14 درصدی را از این صنعت در اختیار دارد و در میان شرکت‌های تولیدکننده راهکارهای بیمه‌گری در رتبه دوم قرار می‌گیرد. 

دو شرکت از مشتریان داتین در لیست 10 شرکت برتر بیمه کشور هستند و بیش از 11 میلیون و پانصد هزار بیمه‌نامه توسط نرم‌افزار داتین صادر شده است.

مسیر آینده داتین

ده سالگی داتین
داتین در سالهای اخیر فعالیت خود ارتباط خوبی با نیروهای خارج از تهران داشته و این مسیر را قرار است که ادامه دهد.

مسیر آینده داتین نیز در این کتابچه ترسیم شده است. این مسیر آینده داتین که در افق 1403 ترسیم شده است، چشم‌انداز خود را توسعه «فراگیری مالی» قرار داده است تا همه افراد جامعه به خدمات مالی هوشمند دسترسی آسان داشته باشند. در این بوم استراتژی، ماموریت داتین توسعه و توانمندسازی زیست‌بوم صنعت مالی بر مبنای فناوری و داده‌ها است و داتین ارزش‌های خود را بر مبنای «قابلیت اعتماد»، «نتیجه‌گرایی»، «انعطاف‌پذیری»، «هم‌آفرینی»، «نوآوری» قرار داده است.

گزارش کامل داتین به مناسبت ده سالگی از این لینک قابل دریافت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی