ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رئیس مرکز ملی فضای مجازی: پیگیر الزامات برای گسترش پلتفرم‌های بومی در داخل و خارج هستیم

او همچنین نسبت به استفاده مستمر مسئولان از شبکه‌های اجتماعی داخلی برای ارتباط با مردم ابراز امیدواری کرد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۲۹

به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی، پیگیری تمام الزامات و کارهایی که برای توسعه و گسترش پلتفرم‌ها و سکوهای داخلی در داخل و خارج از کشور لازم است، وظیفه این نهاد است. او همچنین اشاره کرد که برخی مسئولان هم در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های داخلی خوب عمل کرده‌اند و برخی دیگر در هر دو سکو (داخلی و خارجی) فعالیت می‌کنند.

آن‌طور که ایسنا گزارش داده است، «محمدامین آقامیری»، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، درباره فعالیت برخی مسئولان در پلتفرم‌های‌ خارجی با اشاره به اینکه دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سکوها و پلتفرم‌های داخلی حمایت می‌کنند، گفت: «به‌صورت‌کلی، سیاست مرکز ملی فضای مجازی حمایت از سکوها و پیام‌رسان‌های داخلی است.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین ادامه داد: «امیدواریم روزی برسد که پلتفرم‌ها و سکوهای داخلی آن‌قدر عالی شوند که مسئولان کار را در این فضا انجام دهند.»

ناگفته نماند چند روز پیش و در پی تخلف یکی از پلتفرم‌های بومی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حمایت از این پلتفرم‌ها گفته بود: «ما در وزارت ارتباطات دولت سیزدهم از سکوهای داخلی به‌طور کامل حمایت می‌کنیم و می‌توان گفت خودمان را وقف این سکوها کرده‌ایم. الان هم می‌گویم که تمام ظرفیت‌های وزارت ارتباطات را به‌کار می‌گیریم که سکوهای داخلی تقویت شوند. اما این بدان معنا نیست که کسی بخواهد از این حمایت سوءاستفاده و حقوق مردم را تضییع کند؛ چرا که این اتفاق اعتماد مردم را خدشه‌دار می‌کند.»

اواخر مهرماه، شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس‌جمهوری، با سه دستور برگزار شد که سومین موضوع مطرح‌شده در این جلسه بررسی و تصویب چهارچوب و ضوابط حضور و فعالیت‌های مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی بود. براساس این مصوبه، چهارچوب فعالیت‌ها و محتوای منتشرشده از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی مشخص شد.

گفته می‌شود این مصوبه به‌منظور بالابردن اطمینان و تعامل مردم نسبت به حساب‌های کاربری مسئولان مطرح شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی