ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: مردم با پرداخت هزینه مودم می‌توانند به فیبر نوری دسترسی پیدا کنند

تا پیش از این متقاضیان فیبر نوری بایستی هزینه قابل توجهی نیز برای فیبرکشی تا منزل پرداخت می‌کردند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۶

وزیر ارتباطات اعلام کرد مردم با پرداخت هزینه یک مودم می‌توانند به فیبر نوری دسترسی پیدا کنند. این در حالی است که تا پیش از این برای فیبرکشی تا ابتدای ساختمان مشترک، هزینه‌های قابل توجهی از متقاضیان دریافت می‌شد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد با توجه به رقابتی شدن فضا، اپراتورها عمدتاً هزینه فیبرکشی را از مشترکین دریافت نمی‌کنند و هم‌وطنان با خرید یک مود می‌توانند به این سرویس دسترسی پیدا کنند.

به گفته وی آنها ابتدا ایجاد پوشش فیبر نوری را در دستور کار قرار داده‌اند و دولت نیز برای شهرهای کوچک 1.2 میلیون تومان و مراکز استان غیرکلانشهر نیز 500 هزار تومان یارانه پوشش اختصاص داده است.

زارع‌پور با اشاره به یارانه دو میلیون تومانی دولت برای اتصال که در تمامی شهرها اختصاص می‌یابد، گفت: «هزینه‌ها البته بیش از این است، اما فضا رقابتی شده و عمدتاً اپراتورها فقط هزینه مودم را دریافت می‌کنند. فیبرکشی (تا ابتدای ساختمان) هزینه مختصری دارد که عمدتاً از سوی اپراتورها دریافت نمی‌شود.»

لازم به ذکر است که افراد برای استفاده از اینترنت بر بستر فیبر نوری بایستی حق اشتراک نیز خریداری کنند.

وزیر ارتباطات همچنین اظهار داشت در بحث پروژه فیبر نوری براساس استانداردهای موجود بین‌المللی، توسعه پوشش وفیبر نوری تا نزدیکی منازل و کسب‌وکارها را در دستور کار قرار داده‌اند تا امکان استفاده از فیبر نوری برای مردم فراهم شود. به گفته او این امر جزو تعهدی است که در پروانه اپراتورها ذکر شده است، تا اگر فردی متقاضی سرویس فیبر نوری در نقاط تحت پوشش بود، بتواند حداکثر ظرف یک ماه به این سرویس دسترسی یابد.

گفتنی است براساس آخرین آمار اعلام شده در طرح ملی فیبر نوری، بیش از 5 میلیون خانوار تحت پوشش این سرویس قرار گرفته‌اند، اما تعداد مشترکین این سرویس کمتر از 500 هزار مشترک است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • HasanM1990 Mo
    HasanM1990 Mo | ۲۹ آذر ۱۴۰۲

    چیزی برای ارائه نداره

مطالب پیشنهادی