ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گزارش «امنیت غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» فناپ منتشر شد

فناپ گزارش «امنیت غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» را منتشر کرد.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۴۵

گزارش «امنیت غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی و برندینگ فناپ، گزارش آینده‌نگاری «امنیت‌ غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» به‌عنوان جعبه ابزاری برای تأمین امنیت‌ غذایی کشور و با تأکید بر نقش ویژه فناوری‌های دیجیتال در امنیت غذایی تألیف شده است. این گزارش با هدف تبیین کاربردی مسئله ‌امنیت‌ غذایی و تأکید بر نقش ویژه‌ فناوری‌های دیجیتال، توسط فناپ منتشر شده است.

کشاورزی و غذا صنعتی ۴ تریلیون دلاری است که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان در آن مشغول به کار هستند. این صنعت در برخی از کشورها مانند ایران، بیش از ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص می‌دهد. درنتیجه، کوچک‌ترین اثرگذاری بر این صنعت، پیامدهایی بزرگی را در اقتصاد و در همه‌ ابعاد کلانِ زیست جامعه ازجمله سیاست، امنیت، محیط‌زیست، حقوق و فناوری به‌دنبال خواهد داشت.

امروز نیاز به تولید غذای بیشتر، نیاز به کاهش ردپای کربن و نیاز به صرفه‌جویی در مصرف منابع طبیعی، مسئله امنیت غذایی را در وضعیتی به‌مراتب حساس‌تر از سال‌های ابتدایی هزاره سوم قرار داده است. این گزارش، چالش تأمین امنیت غذایی و راهکارهای روبه‌روشدن با آن را از زوایای گوناگون زیر ذره‌بین قرار می‌دهد.

فناپ با انتشار این سند، سعی دارد پیام آشکاری را به صنعت کشاورزی و غذا و نیز به زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال برساند. این پیام بیانگر این نکته است که تأمین امنیت ‌غذایی کشور، نیازمند نقش‌آفرینی جدی بنگاه‌های توسعه‌دهنده فناوری و همراهی و همکاری سایر ذی‌نفعان، به‌ویژه بازیگران کلیدی صنعت کشاورزی و غذا در کشور است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی