ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

درآمد 3500 میلیارد تومانی همراه اول در اردیبهشت‌ماه 1402

درآمد این شرکت در ماه اردیبهشت نسبت به ماه فروردین، رشدی 8 درصدی داشته است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۶

درآمد همراه اول در اردیبهشت‌ماه 1402 به بیش از 3500 میلیارد تومان رسید. نزدیک به 90 درصد این درآمد از کارکرد مشترکین این اپراتور محقق شده است.

صورت‌های مالی عملکرد یک‌ماهه همراه اول منتهی به اردیبهشت‌ماه 1402 روی کدال منتشر شده. این شرکت در مقایسه با فروردین‌ماه سال جاری، رشد درآمدی حدود 8 درصدی داشته که ناشی از افزایش میزان کارکرد مشترکین همراه اول بوده است.

بنابر اعلام این اپراتور، درآمد حاصل از کارکرد مشترکین برای سرویس‌های ارتباطی شامل مکالمه، پیام کوتاه، اینترنت و پیامک انبوه حدود 3171 میلیارد تومان بوده است. در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نمی‌شود و مشخص نیست که کارکرد مشترکین در کدام بخش افزایش بیشتری داشته است.

درآمد همراه اول اردیبهشت 1402

بخش دیگری از درآمد همراه اول به استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شرکت‌های تلفن همراه (اتصال متقابل) بازمی‌گردد که این رقم 315 میلیارد تومان برای ماه گذشته گزارش شده است. درآمد این اپراتور از فروش خطوط جدید تلفن همراه نیز بالغ بر 21.5 میلیارد تومان و سایر درآمدها نیز 29 میلیارد تومان بوده است. درآمد دفاتر خدماتی، آوای انتظار، هواداری و سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش محاسبه می‌شود.

براین‌اساس، درآمد همراه اول در اردیبهشت‌ماه به بیش از 3538 میلیارد تومان رسیده است. این اپراتور در فروردین‌ماه سال جاری درآمد حدود 3266 میلیارد تومانی را محقق کرد که اکنون رشد حدود 8 درصدی داشته است.

درآمد همراه اول در سال 1401 با رشد 30 درصدی نسبت به سال 1400 همراه بود و به بیش از 37 هزار میلیارد تومان رسید.

گفتنی است بنابر اعلام وزیر ارتباطات، اپراتورها خواهان افزایش قیمت اینترنت شده‌اند؛ موضوعی که می‌تواند افزایش درآمدهای همراه اول را به‌دنبال داشته باشد؛ افزایش قیمتی که به گفته زارع‌پور، به مردم فشاری وارد نکند و در مقابل، اپراتورها هم برای افزایش کیفیت خدمات بتوانند سرمایه‌گذاری کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی