ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

فاتحان پرچم در دفتر مرکزی اسنپ

مراسم اهدای جوایز مسابقه فتح پرچم اسنپ در روز پنج‌شنبه برگزار شد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۳

به گزارش روابط‌عمومی گروه اسنپ، اولین دوره مسابقات فتح پرچم (CTF) گروه اسنپ در تاریخ ۳ اسفندماه با حضور ۶۸۰ نفر در قالب ۴۰۰ تیم از سراسر ایران به مدت ۲۴ ساعت برگزار شد و در روز پنج‌شنبه، ۱۷ اسفند، ۱۰ تیم‌ اول برگزیده برای دریافت جوایزشان در دفتر مرکزی گروه اسنپ حاضر شدند. این رقابت با هدف به چالش کشیدن مهارت‌های علاقه‌مندان حوزه امنیت سایبری، کشف رویکردهای نوآورانه برای حل مسئله و نیز ارتباط‌سازی و آشنایی با دیگر علاقه‌مندان حوزه امنیت سایبری طراحی شد و برگزاری آن با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو گردید. 

در رقابت فتح پرچم اسنپ، ۳۵ چالش درزمینه وب، مهندسی معکوس، رمزنگاری پیشرفته (کریپتوگرافی)، جرم‌شناسی (فارنزیک) و نفوذ به برنامه‌های کاربردی (اکسپلویت) طراحی شده بود که از مجموع آن‌ها، ۲۶ چالش توسط تیم‌های شرکت‌کننده حل شد و ۹ چالش حل‌نشده باقی ماند. 

«امیرحسین قاسمی»، مدیر تیم امنیت سایبری گروه اسنپ، در مراسم اهدای جوایز این مسابقه گفت: «با توجه به اینکه این اولین دوره‌ مسابقه فتح پرچم گروه اسنپ بود، فکر می‌کنم موفق شدیم به هدفمان که برگزاری یک مسابقه با استانداردهای بالا بود، برسیم. در دوره‌های آتی، برای رفع کاستی‌ها و بهبود سطح کیفی مسابقه از نظرات شما استفاده خواهیم کرد.»

قاسمی در صحبت‌هایش در این مراسم، به دیگر فعالیت‌های تیم امنیت سایبری گروه اسنپ ازجمله برنامه باگ بانتی اشاره کرد و گفت: «برنامه باگ بانتی گروه اسنپ از سال ۱۳۹۹ شروع شد و تا به امروز به ۸۲ ریپورت در این برنامه، جایزه‌ نقدی داده شده و درمجموع حدود ۵۰۰ میلیون تومان به هانترها پرداخت شده است. این برنامه اولین برنامه مستقل در بین شرکت‌ها و سازمان‌هاست که تمامی مراحل دریافت گزارش، تریاژ گزارش و پرداخت جایزه به‌صورت درون تیمی انجام می‌شود.» او همچنین این رقابت‌ها را فرصتی برای یافتن استعدادهای حوزه‌ امنیت سایبری دانست و اشاره کرد که تاکنون ۲ نفر از برنامه باگ بانتی جذب تیم امنیت گروه اسنپ شده‌اند.

در این مراسم نمایندگانی از سه تیم اول و همین‌طور تیم چهارم تا دهم در دفتر مرکزی گروه اسنپ حاضر شدند و علاوه بر سه جایزه اصلی ۴۰، ۶۰ و ۱۰۰ میلیونی این رقابت، به تیم‌های چهارم تا ششم، ۳ میلیون تومان اعتبار اسنپ، تیم هفتم تا نهم، ۲ میلیون تومان و تیم دهم، ۱ میلیون تومان اعتبار اسنپ اهدا شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی