ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ادعای وزیر نفت: عملیات هکرها را طی اقدام جهادی در ساعات اولیه خنثی کردیم

او خبر داد که کارشناسان در حال بررسی هستند تا کارت سوخت به کارت ملی یا کارت بانکی منتقل شود.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۲۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۲۳

وزیر نفت در صحبت‌های خود مدعی شد که حملات سایبری به پمپ بنزین‌ها در ساعات اولیه خنثی شد و این عملیات جهادی به حدی سریع بود که بسیاری از مردم اصلا متوجه هک شدن پمپ بنزین‌ها نشدند. این در حالی است که بنابر مشاهده میدانی خبرنگاران، هنوز 100 درصد جایگاه‌های عرضه به سامانه هوشمند متصل نشده‌اند و با تلاش‌های شبانه روزی در 48 ساعت اخیر، همچنان برای بازگشت کامل سامانه به مدار ادامه دارد و هنوز جایگاه هایی هستند که به صورت آفلاین فعالیت می‌کنند.

«جواد اوجی»، وزیر نفت، در جمع خبرنگاران اعلام کرد حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها در ساعات اولیه خنثی شده است. این ادعا در حالی مطرح شده که به گفته خود او همچنان چند ده درصد از پایگاه‌های سوخت با مشکل خدمت‌رسانی همراه هستند. «جواد اوجی» در جمع خبرنگاران گفت: «با یک کار جهادی و تجاربی که از قبل داشتیم به همراه بیش از بیست و دو هزار نفراز همکاران در همان ساعات اولیه این توطئه را خنثی کردیم و عملیات سوخت‌رسانی را به صورت آفلاین یا دستی برقرار کردیم.»

از آن سو «جعفرسالاری نسب»، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته وضعیت سوخت‌رسانی کاملا نرمال است و مشکل جدی وجود ندارد. او افزود: «سوخت‌گیری روال عادی دارد و بیش از ۹۰ درصد جایگاه‌ها به کارت سوخت وصل شده‌اند.»

اوجی در ادامه این اقدام را یک «کار جهادی» توصیف کرده است و تأکید کرد که خیلی از مردم متوجه هک شدن سامانه‌های هوشمند سوخت نشدند: «اسم این عملیات را هم گذاشته بودند گنجشک یا نمیدانم چی. این افراد (هکرها) خبر ندارند اینجا ایران است و پر عقاب در سال ۵۷ ریخت و این که گنجشک است.» اوجی خبر داد که کارشناسان در حال بررسی هستند تا کارت سوخت به کارت ملی یا کارت بانکی منتقل شود.

شایان ذکر است، این موضوع از سال‌ها پیش بارها مطرح شده و هربار به نتیجه نرسیده است. وزیر نفت درباره قیمت بنزین افزود: « چون برنامه هفتم هنوز نهایی نشده است اظهار نظر نمیکنم. هروقت نهایی شد ما اظهار نظر می‌کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • mahmood torabi
  mahmood torabi | ۳۰ آذر ۱۴۰۲

  دشمن این آب و خاکید شماها

 • hasan
  hasan | ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  جهادی؟هنوز هم جهاد میکنید؟شما به وظایفتون عمل کنید نمیخواد اقدامات جهادی انجام بدید.

 • A.Ramouz
  A.Ramouz | ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  در اقدام جهادی ، شهید ندین صلوات !
  واژه ی درستش، عمل به وظایف هست ، استاد !

 • expert_developer
  expert_developer | ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  همه می‌دونیم هیچکدوم از مسئولان صلاحیت لازم برای کاری که بهشون واگذار شده رو ندارند ولی کاش حداقل یک نفر به این‌ها حرف زدن یاد میداد تا با اظهار نظرهاشون هر چند وقت یکبار این رو بهمون یادآوری و داغ دلمون رو تازه نمی‌کردند.

مطالب پیشنهادی