ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

به کار گیری هوش مصنوعی در اکوسیستم فین‌تک؛ هر آنچه از «نهمین نمایشگاه تراکنش ایران» می‌دانیم

برای مشاهده آخرین دستاوردهای تکنولوژی در صنعت فین‌تک می‌توانید به نمایشگاه سالانه تراکنش ایران مراجعه کنید.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۵

شیوه‌های پرداخت روزبه‌روز در حال تغییر و تکامل‌ هستند. اکوسیستم مالی، بانکی و فین‌تک یکی از نخستین صنایعی است که با آغوش باز از فناوری‌های جدیدی مانند هوش مصنوعی و بلاک‌چین استقبال کرده است. نمود آخرین دستاوردهای این حوزه را می‌توان در «نمایشگاه سالانه تراکنش ایران» جستجو کرد که حال در نهمین دوره برگزاری خود، میزبان جمعی از شرکت‌ها، نهادها و فعالان حوزه مالی و بانکی است تا با معرفی محصولات و خدمات متنوع، نقشه راه آینده صنعت فین‌تک را ترسیم کنند.

اگر به آخرین دستاوردهای شرکت‌ها در حوزه مالی از جمله هوش مصنوعی، امنیت سایبری، رمزارزها و... علاقه‌مند باشید، نشست‌های و کارگاه‌های تخصصی نمایشگاه تراکنش ایران می‌تواند فرصت گفت‌وگو، همکاری و هم‌افزایی با فعالان این عرصه‌ها را برای شما فراهم کند. علاوه بر دستاوردهای فنی، انتقال دانش تجربی معتبر‌ترین مجموعه‌های فعال در زمینه فناوری‌های مالی کشور در این کارگاه‌ها، می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای برای مدیران کسب‌وکارهای مختلف برخوردار باشد.

یکی از این مجموعه‌ها، شرکت دانش‌بنیان پردازش اطلاعات مالی پارت  است که از طریق دستاوردهای خود در زمینه هوش مصنوعی، توانسته تا امروز با صدور دو میلیون سفته الکترونیک و دو میلیون امضای دیجیتال در کنار دیگر سرویس‌های خود، در مجموع به بیش از 13 میلیون کاربر یکتا خدمت‌رسانی کند. پارت مدعی است همواره اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و به‌اشتراک‌گذاری تجربیات خود پیرامون حوزه‌های تخصصی فعالیتش را بخشی از مسئولیت اجتماعی خود دانسته و از همین رو با اعلام آمادگی برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی «سفته الکترونیک» و «امضای دیجیتال» و همچنین پاسخگویی به سوالات کسب‌وکارها و مخاطبان درباره موضوعات مطرح‌شده، در راستای تحقق این مسئولیت مهم گام برمی‌دارد.

نمایشگاه تراکنش گروه مالی پارت

بنابر اعلام پارت، آنها سال‌هاست که می‌کوشند تا به‌وسیله ادغام فناوری هوش مصنوعی با فرایندهای روزمره زندگی، رفاه افراد جامعه را بهبود ببخشند و روند فعالیت کسب‌وکارها را تسهیل کنند. یکی از نمودهای اصلی این موضوع، حوزه مالی و پرداخت است؛ درنتیجه، می‌توان با حرکت در راستای راهکار «نسل جدید راهکارهای اقتصادی، قدرت‌ گرفته از هوش مصنوعی» پارت، این هدف را محقق ساخت و با استفاده از پتانسیل حقیقی هوش مصنوعی، به ساده‌سازی بسیاری از امور بانکی کمک کرد. در همین راستا نیز این مجموعه، عنوان فوق را سرلوحه کار خود قرار داده و با شعار نسل جدید راهکارهای اقتصادی، قدرت‌ گرفته از هوش مصنوعی در نهمین رویداد تراکنش ایران حضور پیدا کرده است.

پارت دانش‌بنیان به کمک بازوی تحقیقاتی و عملیاتی خود در زمینه هوش مصنوعی که با نام «مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت» شناخته می‌شود، توانسته تا به امروز بیش از 100 محصول مبتنی بر AI را توسعه دهد و از این منظر، پیشگام عرصه هوش مصنوعی در کشور باشد. بسیاری از سرویس‌های پارت مانند احراز هویت هوشمند، سفته الکترونیک و امضای دیجیتال موفق‌شده‌اند تجربه‌ای متفاوت و آسان از تعاملات مالی را برای کاربران خلق کنند و از هدررفت زمان و هزینه مخاطبان و همچنین سازمان‌های ذی نفع جلوگیری کند. 

«نهمین نمایشگاه تراکنش ایران» فرصت مناسبی را در اختیار صنایع مالی، بانکی، پرداخت و نوآوری کشور قرار می‌دهد تا با ایجاد گفتمان‌های اثربخش در حوزه هوش مصنوعی و فین‌تک، از تازه‌ترین دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه بهره‌مند شوند. این رویداد طی روزهای هجدهم الی بیستم دی‌ماه 1402 در محل مرکز آفرینش‌های کانون و هتل لاله برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در نشست بررسی اهمیت احراز هویت دیجیتال به کمک هوش مصنوعی و تاثیرات آن بر اکوسیستم مالی و همچنین دیگرکارگاه‌های تخصصی مرتبط با راهکارهای نوین مالی، می‌توانند به سایت نمایشگاه مراجعه و جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی