ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

خروج سرآوا از ساختار سهامداری الوپیک؛ گلرنگ مالک الوپیک شد

براساس شنیده‌های دیجیاتو، احتمالاً یکی از اهداف آن، تأمین ناوگان استارتاپ جدید گروه گلرنگ، یعنی «افود» است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۹:۴۱

سرآوا بیانیه‌ای در ارتباط با خروج خود از مجموعه الوپیک ‎منتشر کرد. در این بیانیه آمده که گروه صنعتی گلرنگ مالک جدید الوپیک است.

شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس از ساختار سهامداری الوپیک پس از شش سال خارج شد. سرآوا در راستای خلق ارزش و تکمیل پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود در حوزه‌های گوناگون، با اعتماد به بنیان‌گذاران الوپیک، در سال 1396 موفق به سرمایه‌گذاری و تملک 8.2 درصد از سهام این پلتفرم حمل‌ونقل شده بود.

در بیانیه سرآوا که در همین مورد منتشر شده، آمده است که: «گروه صنعتی گلرنگ با خرید و تملک سهام سرآوا و دیگر سهامداران الوپیک، مالک جدید 100 درصدی شرکت الوپیک است. گلرنگ با هدف توسعه و ارتقای شبکه حمل‌ونقل خود در فروشگاه آنلاین اکالا، از شش ماه پیش وارد مذاکره به‌منظور خرید سهام الوپیک شد. سرآوا امیدوار است با خروج موفق خود و دیگر سهامداران الوپیک، فرصت‌های تازه‌ای پیش روی این شرکت با ساختار سهامداری جدید قرار بگیرد.»

«فرزین فردیس»، ‎مدیرعامل سرآوا، درخصوص خروج از الوپیک اعلام کرد: «الوپیک یکی از استارتاپ‌های خوش‌نام و پرپتانسیل زمان خود بود که به‌دلیل پاره‌ای از مشکلات در ساختار سهام‌داری و حکمرانی و نیز مهاجرت بنیان‌گذاران آن، نتوانست رشد سریع روزهای اول فعالیتش را در درازمدت ادامه دهد. امیدوارم با تزریق سرمایه‌های انسانی، مالی و مدیریتی توسط مالکان جدید، این پتانسیل‌های نهفته شکوفا شده و روزبه‌روز هرچه بیشتر در خدمت ارزش‌آفرینی برای مشتریان قرار گیرد.»

براساس شنیده‌های دیجیاتو، خریداری صددرصد سهام الوپیک توسط گروه گلرنگ حدود دو ماه پیش رخ داده و احتمالاً یکی از اهداف آن، تأمین ناوگان استارتاپ جدید گروه گلرنگ، یعنی «افود» است؛ هرچند گفته شده اهداف این سرمایه‌گذاری فقط در این مورد خلاصه نمی‌شود و قرار است به‌زودی جزئیات بیشتری درباره آن اعلام گردد.

گفتنی است گروه گلرنگ قصد دارد با مجموعه افود (oFood) وارد حوزه سفارش غذا شود. این موضوع می‌تواند رقابت بازار در این حوزه را پررنگ‌تر کرده و بازیگر اصلی این حوزه یعنی اسنپ‌فود را به چالش بکشد.

گروه گلرنگ که پیش‌ازاین در استارتاپ‌هایی نظیر تارا، اکالا و دارتیل سرمایه‌گذاری کرده بود، تصمیم گرفته است که با مجموعه oFood وارد حوزه سفارش آنلاین غذا شود. این مجموعه قرار است از همان ابتدای فعالیت خود امکان سفارش غذا، شیرینی و سوپرمارکت را فراهم کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی