ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

معاون اول دولت: موافق فروش اینترنتی دارو هستیم، اما باید با نظارت انجام شود

معاون اول دولت اعتقاد دارد با توجه به حساسیت بحث سلامت، بایستی فرایندهای نظارتی آن اطمینان بخش باشد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۸ مهر ۱۴۰۲ | ۱۶:۱۵

معاون اول دولت با اشاره به حساسیت‌های بحث سلامت، تأکید کرد با فروش اینترنتی دارو موافق هستند، اما باید فرایندهای آن اطمینان بخش باشد.

«محمد مخبر»، معاون اول رئیس جمهور در گفتگوی خبری درباره لغو مصوبه فروش دارو از طریق پلتفرم‌ها گفت:

«ما موافقیم که به طور کلی به صورت نرم افزاری خدمات به مردم داده شود، این یک بحث کلی و سیاست اصلی دولت هم هست، اما سلامت چون یک مقداری حساسیتش بالاست، نگرانی‌هایی وجود دارد که باید این فرایندها و امکان نظارت‌ها به دقت فراهم شود تا بتوانند این کار (عرضه دارو از طریق پلتفرم) را کنند. ما مصریم این اتقاف بیفتد، ولی باید فرایندهایش به لحاظ سلامتی، اطمینان بخش باشد.»

«بهرام عین‌اللهی»، وزیر بهداشت نیز در تکمیل سخنان معاون اول رئیس جمهور گفت این نظارت بایستی از طریق داروخانه‌ها انجام گیرد.

گفتنی است ماه گذشته هیئت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب‌وکار در مصوبه خود، فعالیت پلتفرم‌های توزیع دارو را بنا به شرایطی مجاز دانسته بود. چندی بعد اما، «حیدر محمدی»، رئیس سازمان غذا و دارو به مصوبه هیئت مقررات زدایی برای فروش دارو از طریق پلتفرم‌ها اشاره کرد و گفت طبق نظر معاون اول رئیس جمهور، این مصوبه در ستاد تنظیم بازار ابطال و مقرر شد از مسیر درست پیگیری شود.

محمدی وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو، از ابتدا نیز مخالف فروش اینترنتی دارو بود، اظهار داشت عرضه دارو از این مسیر، کاملاً نادرست است. محمدی البته تأکید کرد مخالف عرضه دارو از طریق پلتفرم‌ها نیستند، اما باید از مسیری باشد که آنها تعریف می‌کنند:

«پیشنهاد ما این است که همانطور که دارورسانی بیماران صعب‌العلاج و جانبازان به درب منزل آنها انجام می‌شود؛ با برنامه‌ریزی و نظارت درست این اقدام صورت گیرد زیرا در پلتفرم‌های فروش دارو در بستر اینترنت، مسیر عرضه دارو نادرست است و داروها بدون مجوز وزارت بهداشت و زیر نظر افراد فاقد صلاحیت عرضه می‌شوند و لذا این مصوبه ابطال شد‌.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی