ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

قطع تدریجی دسترسی به خدمات دولتی برای کسب‌وکارهایی که شناسه یکتا ندارند

از ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، کسب‌وکاری که شناسه یکتا نداشته باشد بدون مجوز محسوب می‌شود و خدمات دولتی دریافت نمی‌کند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۲

رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت خدمات دولتی برای آن دسته از صاحبان مجوز که تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت نکرده باشند، به‌تدریج قطع می‌شود.

به گزارش ایرنا، «سید امیر سیاح» با اعلام این مطلب افزود: «امیدواریم تا ۲۵ اردیبهشت یک میلیون و ۶۰۰ هزار مجوز کاغذی مانده در دست مردم، در این مدت‌زمان باقی‌مانده به شناسه یکتا تبدیل شود و شاهد تبدیل بیش از ۲ میلیون پروانه کاغذی اعم از صنفی و غیرصنفی در کشور به مجوز الکترونیکی یا شناسه یکتا باشیم.»

سیاح درباره صدور مجوز به واسطه نبودن امکان صدور آن از طریق درگاه ملی مجوزها گفت: «تعداد مجوزهای کاغذی که هنوز به‌صورت کاغذی صادر می‌شود، بسیار کم است. برای آن‌ها تسهیلاتی قائل می‌شویم؛ اما لازم است صادرکنندگان چنین مجوزهایی زودتر به درگاه متصل شوند. اما تا آن زمان این امکان مهیا می‌شود که صاحبان چنین مجوزهایی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.»

او خاطرنشان کرد: «اگرچه براساس قانون، برای صدور تبدیل مجوزها از ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، فردی که شناسه یکتا ندارد به‌منزله بدون مجوز است، اما با خشونت و تندی برخورد نمی‌کنیم، بلکه کاری می‌کنیم که در فرصت باقی‌مانده، همه وارد درگاه شوند و درصد کمی را که باقی مانده‌اند با آرامش و ارسال پیامک، به تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا دعوت می‌کنیم. فردی که بخواهد خارج از کنترل و نظارت حکومتی و به‌صورت زیرزمینی کار کند، به‌تدریج خدمات دولتی وی قطع می‌شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی