ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

شورای شهر شاکی؛ «های‌وب» در کرمان چه می‌کند؟

های‌وب برای ایجاد پوشش فیبر نوری در شهر کرمان تعهد دارد اما تاکنون پوششی ایجاد نشده است.

علی مومنی
نوشته شده توسط علی مومنی | ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۱

«های‌وب» متعهد شده است که در شهر کرمان پوشش فیبر نوری ایجاد کند؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاکنون هیچ پوششی در این شهر ایجاد نشده است. این مسئله با انتقاد اعضای شورای شهر کرمان مواجه شده است.

به گزارش دیجیاتو،‌ طبق آنچه در سایت رصد وضعیت فیبر نوری کشور دیده می‌شود، های‌وب با وجود تعهداتش، هنوز هیچ پوششی در شهر کرمان ایجاد نکرده است.

تصویر بالا مربوط به وضعیت پوشش فیبر نوری در شهر کرمان است. اپراتور های‌وب متعهد شده که در تمام این شهر پوشش ایجاد کند؛ اما تنها بخش بسیار کوچکی از شهر تحت پوشش قرار گرفته که آن‌هم متعلق به اپراتور دیگری است.

طبق گزارش ایرنا، «حسین چناریان»،‌ عضو شورای شهر کرمان، دراین‌خصوص گفته است: «شرکت های‌وب در آغاز اجرا، یک هفته‌ شهر را به‌هم ریخت؛ اما اکنون چهار ماه از این اتفاق گذشته و به تعهدات عمل نکرده است. مردم می‌گویند شما شهر را به‌هم ریختید تا ما اینترنت با سرعت ۸۰ برابر پیدا کنیم، اما هنوز این موضوع محقق نشده است.» به گفته او، حفاری‌های فیبر نوری باعث شکستگی و ازبین‌رفتن آسفالت معابر شهر کرمان و تحمیل هزینه‌های سنگین به این شهر شده است.

«محمد امینی‌زاده»، رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای شهر کرمان نیز گفته است: «حدود چهار ماه از پایان اجرای عملیات فیبر نوری در سطح شهر کرمان گذشته اما مسیرهای اجرای این طرح ترمیم نشده است؛ درحالی‌که قرار بود این اتفاق ۲ ماهه رخ دهد.»

درمقابل اما «محسن تویسرکانی»، سرپرست شهرداری کرمان، این موضوع را رد کرده و پاسخ داده است:‌ «قبل از سال، ترمیم شیارهای حفاری شرکت‌ های‌وب در معابر اصلی انجام شد. درباره ترمیم این شیارها، به‌دلیل مشکل سنگ‌شکن، آسفالت تهیه‌شده مناسب ترمیم این شیارها نبود که با تجهیزاتی که خریداری شد، این سنگ‌شکن اصلاح و این مشکل حل شد.»

پیش‌ازاین «حسین ساجدی‌فر»، مدیرکل ICT این استان، اعلام کرده بود پروژه فیبر نوری کرمان از دوم آذرماه ۱۴۰۲ آغاز شده است و تا پایان سال به پایان می‌رسد. حتی ۲۶ آذرماه همان سال، شهرداری این شهر «آیین پایان حفاری فیبر نوری شهر کرمان» را برگزار کرد و «سعید شعرباف»، شهردار وقت کرمان، در آن از های‌وب به‌خاطر اتمام فاز اول پروژه پیش از موعد مقرر، تشکر کرد.

تنها چند روز پیش از آن، «محمدرضا کمساری»، نایب‌رئیس شورای شهر کرمان، ادعا کرده بود که های‌وب به‌جای میکروداکت، از لوله برای ایجاد مسیر فیبر استفاده می‌کند. او در انتقاد از عملکرد این شرکت گفته بود: «شرکت های‌وب عملکرد خوبی را در کرمان از خود به‌جای نگذاشته است؛ اینکه به‌طور مارپیچی خیابان را بشکافند و آسفالت را خراب کنند، توجیه ندارد؛ این مسئله درعین‌حال که نعمتی خوب برای مردم از جهت فناوری و ارتباطات است، اکنون در روند اجرا به‌شدت مردم را نیز اذیت کرده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی