ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

امکان ثبت نام برای دریافت اینترنت رایگان دولت فراهم شد؛ بسته‌ای با حجم و زمان نامشخص

با وجود اینکه ثبت‌نام اینترنت هدیه دولت آغاز شده است، اما هنوز هیچ اطلاعاتی درباره زمان و حجم بسته منتشر نشده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۸:۴۳

جهت دریافت اینترنت رایگان اهدایی دولت می‌توانید به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنید. در حال حاضر امکان ثبت‌نام برای دریافت این بسته فراهم شده است.

وزیر ارتباطات هفته گذشته وعده داد در صورت افزایش تعرفه اینترنت، بسته هدیه‌ای به مردم تعلق گیرد تا پاسخ‌گوی «نیازهای معمول» آنها تا پایان سال باشد. در همین راستا نیز پیامکی برای مردم از سوی وزارت ارتباطات ارسال شد تا از 12 دی ماه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه و برای دریافت اینترنت اهدایی دولت، شماره همراه خود را ثبت کنند. با این حال دو روز زودتر این امکان ثبت نام فراهم شده است.

در متن این پیامک آمده است: «هموطن گرامی سلام برای فعال سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت از تاریخ ۱۲ دی ماه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه و شماره پیش فرض خود را انتخاب کنید. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات.»

پیامک وزارت ارتباطات

حجم بسته اهدایی دولت 10 گیگابایت داخلی (5 گیگابایت اینترنت بین‌الملل) عنوان شده است، اما مدت زمان مصرف آن هنوز مشخص نیست. البته باتوجه به صحبت‌های زارع‌پور به نظر می‌رسد تا پایان سال مهلت استفاده از آن باشد.

درصورتی که قصد ثبت نام برای اینترنت رایگان دولت دارید به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنید. البته در لحظه نگارش این مطلب، سایت بسیار کند است و به نظر می‌رسد به علت ازدحام کاربران این کندی رخ داده است.

پس از باز کردن این سایت، باید کد ملی خود و کد امنیتی نمایش داده شده را درج کنید. سپس روی «ارسال رمز یکبار مصرف» کلیک کنید. توجه داشته باشید شماره‌ای که با آن وارد می‌شوید باید به نام شما باشد.

پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

سپس کدی برای شما پیامک می‌شود که با درج آن می‌توانید وارد سایت شوید. در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به بخش صفحه اصلی (داشبورد) بروید و از میان گزینه‌های نمایش داده شده، «فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان هدیه دولت» را انتخاب کنید.

اینترنت رایگان دولت

چنانچه مایل به فعال سازی بسته اینترنت رایگان هدیه دولت روی همین شماره‌ای که با آن وارد شدید، هستید، روی دکمه تأیید کلیک کنید. در غیر این صورت ابتدا در کادر مربوطه شماره موبایل دیگری که به نام شمااست را وارد و سپس روی دکمه تأیید کلیک کنید.

اینترنت رایگان دولت

قابل ذکر است به هر کد ملی یک بسته اینترنت اختصاص خواهد یافت، اما هنوز هیچ اطلاعاتی درباره زمان و حجم این بسته اهدایی اعلام نشده است.

اگر به دنبال راه‌های دیگری برای دریافت اینترنت رایگان هستید، مطلب آموزشی دیجیاتو در این باره را از دست ندهید.

سؤالات متداول کاربران

حجم اینترنت رایگان دولت چقدر است؟

بنابر اعلام وزیر ارتباطات این بسته 10 گیگابایت اینترنت داخلی معادل 5 گیگابایت اینترنت بین‌الملل حجم دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی