ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه شارژ اضطراری همراه اول را فعال کنیم؟

اگر اعتبار مکالمه یا اینترنت‌تان تمام شده، می‌توانید از شارژ اضطراری همراه اول بهره‌مند شوید. در ادامه با شرایط و نحوه فعالسازی آن آشنا می‌شویم.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۲ تیر ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۶

مشترکین اپراتور همراه اول در صورتی که اعتبار سیم‌کارتشان به پایان رسیده و بسته اینترنت فعالی ندارند، می‌توانند شارژ اضطراری همراه اول دریافت کنند. همچنین خدمت ویژه‌ای با عنوان چتر اضطراری همراه اول در دسترس است که در این شرایط به مشترکین برای برقراری تماس کمک می‌کند. در ادامه با آموزش گرفتن شارژ اضطراری همراه اول این مطلب دیجیاتو را بخوانید.

اگر جزو مشترکین اعتباری همراه اول باشید، احتمالاً بارها برایتان پیش آمده که در مواقع اضطرار، اعتبار سیم‌کارتتان به پایان رسیده و نمی‌توانید از اینترنت استفاده کرده یا مکالمه کنید. به همین منظور همراه اول سرویس شارژ و چتر اضطراری برای مشترکین خود تدارک دیده است. برای استفاده از یکی از این خدمات ویژه بایستی اعتبار فعلی‌تان کمتر از 20 تومان باشد. همچنین اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری پیرامون خرید شارژ همراه اول برای دیگران کسب کنید، مطلب دیگری به‌همین منظور نگارش شده است. حال نحوه گرفتن شارژ اضطراری همراه اول به چه نحو است؟

رمز شارژ اضطراری همراه اول

نحوه دریافت شارژ اظطراری همراه اول بسیار آسان است. اگر از مشترکین اعتباری همراه اول هستید و حداقل 90 روز از فعالسازی خط شما گذشته، کافی است کد شارژ اضطراری همراه اول یعنی #25*10* را به خاطر بسپارند.

شارژ اضطراری همراه اول

زمانی که اعتبار کافی برای مکالمه یا بسته اینترنت ندارید، با شماره‌گیری این کد می‌توانید شارژ یا بسته اینترنت اضطراری دریافت کنید. پس از شماره‌گیری کد شارژ اضطراری همراه اول #25*10* بایستی تعیین کنید که مشترک اعتباری یا انارستان همراه اول هستید.

در ادامه به شما شارژ اضطراری هزار، هزار و پانصد و دو هزار تومانی پیشنهاد می‌شود که مهلت مصرف آنها 30 روزه است. در صورتی که نیاز به بسته اینترنت دارید، عدد 4 را درج کنید. در ادامه از میان بسته‌های یک ساعته، یک روزه یا هفت روزه یکی را انتخاب کنید.

در صورت نیاز به بسته اینترنت اضطراری همراه اول یک ساعته یا یک روزه، می‌توانید از 100 یا 200 مگابایت حجم اضطراری برخوردار شوید. برای بسته هفت روزه می‌توانید از میان 250 یا 350 مگابایت حجم، یکی را انتخاب کنید.

در نهایت نیز درخواست شما بررسی و نتیجه از طریق پیامک اطلاع داده خواهد شد. در صورتی که حائز شرایط باشید، درخواستتان مبنی بر گرفتن شارژ اضطراری همراه اول یا اینترنت اضطراری همراه اول اجرا خواهد شد.

آموزش همراه

لازم به ذکر است که اعتبار و بسته اینترنت اضطراری 16 درصد مالیات و کارمزد دارد. مبلغ اعتبار اضطراری پس از اولین افزایش اعتبار از حساب شما کسر خواهد شد.

همچنین استفاده از سرویس رمز شارژ اضطراری همراه اول حداکثر دو بار در هر ماه و پس از تسویه بدهی قبلی امکان پذیر است.

چتر اضطراری همراه اول

یکی دیگر از سرویس‌های همراه اول برای مواقع ضروری، چتر اضطراری است. با مراجعه به اپلیکیشن یا نسخه وب «همراه من» از بخش «شارژ من» گزینه «چتر اضطراری» را انتخاب کنید.

چتر اضطراری همراه اول

با این خدمت می‌توانید از دیگر مشترکین همراه اول درخواست تماس یا شارژ کنید. اگر گزینه «درخواست تماس» را انتخاب کنید، درخواست تماس شما برای شماره تلفن مقصد ارسال می‌شود.

اگر هم درخواست شارژ کنید، در صورت تأیید مشترک انتقال دهنده شارژ، مبلغ هزار تومان از حساب وی کسر می‌شود و با کسر 40 تومان به عنوان کارمزد انتقال، مبلغ 960 تومان به اعتبارتان افزوده می‌شود.

توجه داشته باشید اگر اعتبار شما بیشتر از 20 تومان باشد، درخواست‌هایتان تأیید نمی‌شود.

سؤالات متداول کاربران پیرامون رمز شارژ اضطراری همراه اول

کارمزد شارژ اضطراری همراه اول چقدر است؟

بنابر اعلام این اپراتور، 16 درصد کارمزد و مالیات بابت این امکان از مشترکین اعتباری دریافت می‌شود.

مهلت استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول چقدر است؟

در صورت خریداری اعتبار اضطراری، مهلت استفاده آن سی روز است. برای اینترنت اضطراری نیز خودتان می‌توانید بسته یک ساعته، یک روزه یا یک هفته را انتخاب کنید.

کد اینترنت اضطراری همراه اول چیست؟

با کد اینترنت اضطراری همراه اول #25*10* می‌توانید به سرعت از این قابلیت استفاده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی