ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بیانیه سازمان فناوری اطلاعات در خصوص پیام‌‌رسان بله : حریم خصوصی کاربران نقض نشده است!

سازمان فناوری اطلاعات بیانیه‌ای پیرو اخبار اخیر پیام‌رسان بله منشر کرد و گفت که حریم خصوصی کاربران نقض نشده است.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۳ مرداد ۱۴۰۲ | ۲۱:۲۲

سازمان فناوری اطلاعات درباره وقایع اخیر مبنی حریم خصوصی کاربران در پیام‌رسان بله اعلام کرده است که بررسی بخش‌های مختلف این پیام‌رسان نشان داده، اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر را ندارد.

در روزهای اخیر، شاهد انتشار تصویری از صفحه مانیتور یکی از کارمندان پیام‌رسان بله در شبکه‌های اجتماعی بودیم. تصویری که دسترسی این پیام‌رسان به اطلاعات شخصی کاربران و پیام‌های آن‌ها را تأیید می‌کرد. پس از آن پیام‌رسان بله ضمن تأیید این موضوع اعلام کرد که این اقدام را در قوانین خود درج کرده است؛ قوانینی که البته در روزهای اخیر بروزرسانی شده و اطلاع‌رسانی درستی درباره آن صورت نگرفته است. حالا سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده اقدام بله نقض حریم خصوص کاربران نیست.

در بیانیه این سازمان درباره اتفاق پیش آمده درباره بله آمده است: «محتوای عمومی مورد اشاره در این سامانه با هدف شناسایی و حذف محتویات کلاهبرداری مانند فیشینگ و لینک‌های مضر و محتواهای غیراخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

با این حال توضیحی درباره اینکه چرا عبارات و کلمات ساده‌ یک گفتگو در این پنل وجود داشته و چه چیزی درباره آن‌ها مشکوک بوده که مورد بررسی قرار گرفته، هنوز مشخص نیست و در بیانیه سازمان فناوری اطلاعات نیز به آن اشاره نشده است.

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده طی بررسی بخش‌های مختلف پیام‌رسان بله مشخص شده که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال‌کننده محتوا در کانال ها و گروه های عمومی مانند ایدی کاربر، نام ارسال کننده و شماره‌تلفن را ندارد؛ در نتیجه هیچگونه نقض حریم خصوصی مشاهده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیام‌رسان بله همانند گذشته تأمین است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • kaatraa
    kaatraa | ۳ مرداد ۱۴۰۲

    آآآره بابا... باورمون شد! عین بقیه حرفاتون!

مطالب پیشنهادی