ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

عذرخواهی «ارتباطات زیرساخت» بابت اختلال اینترنت: شبکه انتقال استان تهران مختل شده بود

نت‌بلاکس نیز با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد اختلال امروز موجب کاهش 57 درصدی دسترسی به اینترنت شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۷ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۶

روابط‌عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت علت اختلال صبح امروز اینترنت را ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران عنوان کرد. این مجموعه بابت اختلال پیش‌آمده عذرخواهی کرد و اظهار داشت که اکنون هیچ مشکلی در شبکه ارتباطات کشور وجود ندارد.

صبح امروز اختلال گسترده‌ای را در اینترنت کشور شاهد بودیم؛ اختلالی که روی برخی اپراتورها رخ داد و دسترسی به وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های خارجی را محدود کرد. حال پس از گذشت یک ساعت از این اتفاق، شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد علت این اتفاق اختلال در شبکه انتقال استان تهران بوده است:

«روابط‌عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت به اطلاع می‌رساند که به‌‌دنبال ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران از ساعت 9:45 تا 10:25، در ارائه ترافیک داخل و بین‌الملل اپراتورهای کشور اختلالی رخ داد.»

این شرکت ضمن عذرخواهی از هم‌وطنان بابت اختلال ایجادشده، اظهار داشت اقدامات لازم انجام شده و شبکه به حالت عادی بازگشته است: «درحال‌حاضر هیچ‌گونه اختلالی در شبکه ارتباطات زیرساخت وجود ندارد.»

نت‌بلاکس با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد اینترنت ایران برای مدتی کوتاه با اختلال مواجه شده است؛ اتفاقی که موجب شده تا دسترسی به اینترنت در سراسر ایران به 57 درصد کاهش یابد. برخی منابع نیز احتمال حمله سایبری را دراین‌باره مطرح کردند.

یک هفته پیش در 20 آبان‌ماه نیز شاهد اختلال و کندی اینترنت کشور بودیم. شرکت ارتباطات زیرساخت در همان زمان اعلام کرد که به‌دلیل قطعی فیبر نوری در خارج از کشور، برخی از لینک‌های بین‌الملل ورودی از خاک ارمنستان دچار قطعی شده بود. این درحالی است که اختلال‌های به‌وجود‌آمده آسیب‌هایی را به کسب‌وکارها و مردم وارد می‌کند. زندگی امروزی وابستگی بسیاری به اینترنت دارد و قطعی و اختلال آن حتی برای دقایقی کوتاه، موجب نارضایتی مردم می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی