ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نمایندگان ایران برای مسابقات WorldSkills Lyon 2024 معرفی شدند

نمایندگان ایرانی برای شرکت در «مسابقات جهانی مهارت» معرفی شدند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۶

نمایندگان نهایی رشته‌های IT ایران برای شرکت در مسابقات WorldSkills 2024 که در شهر لیون فرانسه برگزار می‌شود، معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی آروان‌کلاد، ایران در این مسابقات، ۵ نماینده در رشته‌های IT خواهد داشت. این شرکت‌کنندگان با منتورینگ و حمایت «آروان‌کلاد» و سازمان فنی‌وحرفه‌ای در مسابقات WorldSkills 2024 در شهر لیون فرانسه حضور خواهند یافت. این مسابقات در ۴۵ رشته اصلی و ۴ رشته‌ی نمایشی برگزار می‌شود که ایران در ۱۵ رشته‌ از آن نماینده داشته است.

نماینده‌هایی از شهرهای مرزی ایران

برگزیدگان ایرانی شاخه‌ IT این مسابقات که با حمایت آموزشی و منتورینگ اختصاصی سازمان فنی‌وحرفه‌ای و آروان‌کلاد به مرحله‌ انتخابی کشوری رسیدند، به این شرح است:

«علیرضا پورچالی» در رشته‌ پردازش ابری، «امیررضا غلامی» در رشته‌ توسعه‌ برنامه‌های موبایل، «آرمین طاهری» در رشته‌ مدیریت سیستم‌های تحت شبکه، «امیرعباس قاسمی» در رشته‌ فناوری‌های وب، «مهرداد شیروانی» در رشته‌ راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت، نمایندگان ایران در رشته‌های IT مسابقات جهانی مهارت فرانسه (WorldSkills Lyon 2024) خواهند بود.

این مسابقات یکی از مهم‌ترین رویدادهای آموزشی بین‌المللی به شمار می‌رود و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. بازه‌ سنی نمایندگان ایران در این دوره از مسابقات بین ۱۵ تا ۲۱ سال است و در شهریور ۱۴۰۳ برای رقابت با همتایان بین‌المللی‌شان راهی لیون فرانسه می‌شوند.

نکته‌ جالب توجه درباره‌ شرکت‌کنندگان ایرانی این دوره، تعداد نوجوانان زیر ۲۰ سال و پراکندگی جغرافیایی محل تولدشان است. برگزیده‌ها از استان‌های قم، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی به این مسابقات راه پیدا کرده‌اند و دو نفر از آن‌ها ۱۵ و ۱۶ ساله هستند.

مبنای انتخاب اولیه‌ شرکت‌کنندگان در این مسابقات مانند نمونه‌ جهانی آن، حضور عادلانه و با توزیع جغرافیایی حداکثری از بخش‌های مختلف کشور است. منتورها و حامیان این مسابقه نیز در تمام مراحل، شرکت‌کنندگان را برای حضور بین‌المللی همراهی می‌کنند.

برگزیده‌ها تا پایان شهریور در اردوی آماده‌سازی هستند

طبق برنامه‌ریزی‌ این مسابقات، برگزیدگان تا شهریور ۱۴۰۳، در اردوی پایانی آماده‌سازی حضور خواهند داشت. آروان‌کلاد و سازمان فنی‌وحرفه‌ای مسئولیت انتخاب، آموزش و منتورینگ اختصاصی شرکت‌کنندگان را تا پایان این آماده‌سازی به عهده دارند. آروان‌کلاد پیش از این در ۴ دوره از مسابقات، حامی شرکت‌کنندگان ایرانی رشته‌های آی‌تی این مسابقات بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی