ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

تیم‌های برتر نخستین دوره مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران معرفی شدند

تیم‌های برتر Solve for Tomorrow معرفی شدند

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۶

نخستین دوره برنامه آموزشی Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران با معرفی تیم‌ها و ایده‌های برتر به پایان رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سامسونگ، در مراسمی که پنج‌شنبه ۲۴ خردادماه با حضور مدیران شرکت سامسونگ، مقامات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جمعی از دانشجویان و فعالان حوزه طراحی و فناوری کشور در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، سه تیم برتر این دوره معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

شرکت سامسونگ با همکاری دانشگاه امیرکبیر از بهمن‌ماه سال گذشته برای نخستین بار در ایران برنامه‌ جهانی Solve for Tomorrow خودش را به‌منظور رشد مهارت‌ها و توسعه تفکر طراحی (Design) دانشجویان برگزار کرد.

پروژه Solve for Tomorrow شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کند از ابزارهای STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) برای حل چالش‌ها و توسعه‌ مهارت‌های مهمی، مانند کار گروهی، تفکر انتقادی و خلاقانه، کمک بگیرند.

در این مراسم، «عادله شورابی»، مدیر مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ، با اشاره به نحوه برگزاری این پروژه گفت: «اولین دوره برنامه Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران با دعوت و حضور دانشجویان سال اول و دومی که در رده سنی ۱۸ تا ۲۰ سال قرار داشتند، برگزار شد. در این دوره، در ابتدا شرکت‌کنندگان با کمک تسهیلگران و مربیان یک چالش اجتماعی را انتخاب کردند و پس‌ازآن در قالب ۱۰ تیم به جستجوی یک راهکار برای حل چالش‌های پیش‌ روی خود پرداختند. در طول این دوره چندماهه، شرکت‌کنندگان مباحث عملی و تئوری متد تفکر طراحی (Design Thinking) را تحت‌نظر استاد تفکر طراحی پشت سر گذاشتند تا با فرایند حل مسئله (Problem-Solving) آشنا شوند.»

«عادله شورابی»، مدیر مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ

در ادامه این مراسم، «هادی بقایی»، مدیر ارشد منابع انسانی شرکت سامسونگ بر لزوم تقویت تفکر طراحی تأکید کرد و گفت: «تفکر طراحی بیش از یک فرایند است، یک طرز فکر است؛ تفکر طراحی تاب‌آوری و مقاومت را به شما می‌آموزد و به شما یاد می‌دهد شکست‌ها را به پله‌های ترقی تبدیل کنید و به موفقیت برسید. تفکر طراحی همکاری را تقویت می‌کند و دیدگاه‌های متنوعی را برای ایجاد راه‌حل‌های جامع ارائه می‌دهد. در دنیایی که مداوم درحال تحول است، توانایی نوآوری دیگر یک ضرورت است.»

مدیر ارشد منابع انسانی شرکت سامسونگ به دانشجویان شرکت‌کننده در اولین دوره Solve for Tomorrow اهمیت تاریخی تفکر طراحی را یادآور شد و گفت: «به تحول‌آمیزترین اختراعات زمان ما فکر کنید: تلفن هوشمند، اتومبیل‌های برقی، وسایل پزشکی نجات‌بخش. همه اینها ناشی از اصول تفکر طراحی است. این فناوری‌های نوآورانه نتیجه کار مبتکرانی است که جرئت رؤیاپردازی داشتند و با شجاعتی مثال‌زدنی به‌سمت تحقق این رؤیاها حرکت کردند. تفکر طراحی برای تمامی افرادی است که اشتیاق به خلق‌کردن، نوآوری و ایجادِ تغییر دارند و معتقدند که می توانند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند.»

«مسعود فیاضی»، مدیر روابط عمومی و شهروند شرکتی سامسونگ در ایران، در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اهداف این شرکت از برگزاری این پروژه گفت: «برنامه جهانی Solve for Tomorrow یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ است که با اهداف آموزشی دنبال می‌شود. این پروژه جهانی تاکنون در بیش از ۶۲ کشور جهان برگزار شده است. خوشحالیم که توانستیم اولین دوره این برنامه را در ایران و با همکاری دانشگاه امیرکبیر اجرا کنیم. Solve for Tomorrow یک فرصت آموزشی جذاب برای جوانان است تا در این دوره‌ آموزشی به‌خوبی مهارت‌های برقراری ارتباط مؤثر، کار تیمی، تفکر انتقادی و خلاقیت و نوآوری خود را تقویت کنند. در نخستین دوره این پروژه در ایران حدود ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مستقر در شهر تهران حضور داشتند.»

«مسعود فیاضی»، مدیر روابط عمومی و شهروند شرکتی سامسونگ

در مراسم اختتامیه برنامه آموزشی Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران، نتایج ارزیابی تیم‌های دوره اول این برنامه اعلام شد. براین‌اساس، هیئت داوران پس از مشاهده ارائه‌ها و ارزیابی راهکار و نمونه محصول (Prototype) تیم‌ها، درنهایت، سه تیم برتر را معرفی کردند.

این سه تیم ایده‌ها و راهکارهایی در بخش‌های بازطراحی تخت‌های بیمارستانی به‌منظور کاهش جابه‌جایی بیمار، بازطراحی لیوان‌ یک‌بارمصرف و طراحی نرم‌افزار مخصوص توان‌یابان ارائه کردند.

در مجموع ۱۰ تیم شرکت‌کننده، حدود ۶ تیم به چالش‌های حوزه سلامت با ایده‌هایی، همچون تسهیل عملیات احیا، ساخت سیستمی برای اطلاع‌رسانی از وضعیت بیمار در بیمارستان، طراحی تخت برای بچه‌های اوتیسم، طراحی وسیله برای تمیزکردن کف کفش، بازطراحی تخت‌های بیمارستانی به‌منظور کاهش جابه‌جایی بیمار، یک تیم در حوزه آموزش (مهارت تیم‌سازی و آشنایی کودکان با یکدیگر)، دو تیم به حوزه چالش‌های اجتماعی (بازطراحی فروشگاه برای کوتاه‌قامتان، چالش نگهداری وسایل شخصی در مکان‌های عمومی) و یک تیم به چالش‌های زیست‌محیطی (بازطراحی لیوان یک‌بارمصرف) پرداختند.

در حاشیه این مراسم، تمامی ۱۰ تیم شرکت‌کننده در فضایی ویژه و اختصاصی، چالش‌ها و ایده‌هایی را که طراحی کرده بودند، برای حاضران و مهمانان مراسم اختتامیه ارائه دادند.

آخرین بخش مراسم اختتامیه نخستین دوره پروژه Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران به تقدیر و اهدای جوایز اختصاص داشت. در این بخش، از تمامی تیم‌ها به‌دلیل کسب امتیازات لازم در بخش تفکر طراحی تقدیر شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از دوره‌های آینده این پروژه می‌توانید به وب‌سایت رسمی این پروژه در ایران به نشانی www.sftiran.ir مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • abbasalim
    abbasalim | 4 هفته قبل

    به نظرم . واقعا استفاده از اپل با اون حجم از تحریم علیه برنامه نویس هامون توهین به شعور خودمونه

مطالب پیشنهادی