ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«ایرانیان‌نت» ۷ ماه دیگر برای انجام تعهدات فیبر نوری مهلت گرفت

اپراتور فیبر نوری «ایرانیان‌نت» ۷ ماه مهلت گرفت تا به تعهدات فیبر نوری خود عمل کند.

علی مومنی
نوشته شده توسط علی مومنی | ۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۴:۵۸

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مهلت شرکت «ایرانیان‌نت» برای انجام تعهدات فیبر نوری را به مدت ۷ ماه تمدید کرد.

ایرانیان‌نت براساس پروانه‌ای که در سال ۹۱ دریافت کرده بود، باید تا ۸ سال پس از آن ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار پورت فیبر نوری نصب می‌کرد؛ اما موفق به انجام تعهدات خود نشد.

پس‌ازآن، براساس تعهداتی که در مصوبه ۳۴۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اسفندماه ۱۴۰۱ برای ایرانیان‌نت درنظر گرفته شد، این اپراتور مکلف شد ۲ هزار کیلومتر فیبر نوری برای ارائه خدمات انتقال درون‌استانی در شهرهای حداکثر ۳ استان، در اختیار دیگر دارندگان پروانه قرار دهد.

همچنین براساس آن مصوبه، ایرانیان‌نت باید ۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه بانکی و یا وثیقه معتبر بابت تضمین حسن انجام تعهدات به سازمان تنظیم مقررات ارائه می‌کرد. درصورتی‌که ایرانیان‌نت تعهدات خود را انجام نمی‌داد، سازمان تنظیم مقررات حق ضبط این وثیقه را داشت.

درنهایت ایرانیان‌نت به تعهدات خود عمل نکرد و حالا براساس مصوبه شماره ۳۵۲ رگولاتوری، ۷ ماه دیگر به این اپراتور فرصت داده است. یک ماه پس از پایان مهلت جدید ایرانیان‌نت، کمیسیون تنظیم مقررات با توجه به گزارش سازمان تنظیم مقررات تصمیم خواهد گرفت که این مهلت را تمدید کند یا خیر.

گفتنی است شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از سهامداران ایرانیان‌نت است. همچنین شرکت «گسترش الکترونیک تدبیر ایران» متعلق به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت «مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا» متعلق به بنیاد مستضعفان، شرکت «فناوران توسعه ارتباطات پایوران» و شرکت «سرمایه‌گذاری اهداف» از دیگر سهامداران ایرانیان‌نت هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی