ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

واکنش ایرانسل به اینترنت بدون فیلتر فوتبالیست‌های خارجی: اپراتورها امکان ارائه سیم‌کارت با دسترسی ویژه را ندارند

بنابر اعلام این اپراتور، دسترسی به اینترنت بدون فیلتر نیازمند مجوز و ارائه از سوی مراجع ذی‌صلاح است.

شرکت ایرانسل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، هیچ یک از سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام باشگاه پرسپولیس، از نظر دسترسی به شبکه و اینترنت، تفاوتی با سیم‌کارت‌های دیگر این شرکت ندارند. به گفته ایرانسل این باشگاه در صورت تمایل، بایستی این دسترسی را از مراجع ذی‌ربط، پیگیری و دریافت کند.

این روزها یک خبر به حواشی بازی پرسپولیس و النصر افزوده است: «سیم‌کارت بدون فیلتر از سوی ایرانسل در اختیار ستارگان تیم فوتبال النصر قرار گرفته است.»

با توجه به واکنش‌های منفی بسیار نسبت به این موضوع، روابط عمومی ایرانسل با انتشار بیانیه‌ای، اقدام به شفاف‌سازی کرد:

«پیرو خبرهای منتشر شده در خصوص اهدای سیم‌کارت ایرانسل به باشگاه پرسپولیس برای ارائه به باشگاه النصر، به اطلاع می‌رساند طبق روال فروش محصولات سازمانی، باشگاه پرسپولیس به دفعات اقدام به تهیه سیم‌کارت ایرانسل به نام این باشگاه کرده است.»

بنابر اعلام این اپراتور، سیم‌کارت‌های مذکور، مانند تمامی سیم‌کارت‌های ایرانسل که در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد، از نظر دسترسی به شبکه و اینترنت، تابع مقررات جاری کشور است. ایرانسل تأکید دارد اعمال هیچ گونه دسترسی خاصی روی این سیم‌کارت‌ها، به صورت پیش‌فرض از طرف اپراتور امکان‌پذیر نیست.

در انتهای این بیانیه نیز آمده است در صورت تمایل باشگاه پرسپولیس به ارائه سیم‌کارت با دسترسی ویژه به تیم النصر، این باشگاه بایستی مجوز مربوطه را از مراجع ذی‌ربط دریافت کند که برقراری این دسترسی نیز، توسط مراجع فوق امکان‌پذیر است.

نکته قابل توجه در بیانیه ایرانسل آنجاست که این اپراتور به طور کلی احتمال ارائه اینترنت بدون فیلتر به بازیکنان النصر را رد نکرده است، بلکه فرایند آن را تشریح و خود را از این جریان مستثنی کرده است.

این در حالی است که طبق قوانین رومینگ بین‌الملل، ستارگان النصر، از رونالدو گرفته تا سادیو مانه، نیازی به سیم‌کارت‌های بدون فیلتر ایرانی ندارند. آنها به راحتی از سیم‌کارت‌های بین‌المللی خود می‌توانند استفاده کنند؛ چرا که شرایط محدودیت اینترنت این سیم کارت‌ها، طبق قوانین کشور مبدأ است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی