ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سایت‌ها و سامانه‌های مجلس هک شد

ظاهراً یک گروه هکری مسئولیت این اتفاق را بر عهده گرفته است.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۴

صفحه خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش از دسترس خارج شد. آن‌طور که ایلنا گزارش داده، به‌احتمال‌زیاد این خبرگزاری هک شده است.

یک گروه هکری مسئولیت این اتفاق را بر عهده گرفته و مدعی نفوذ به زیرساخت مجلس و دسترسی به اطلاعات محرمانه شده است. درحال‌حاضر نامه‌های مختلف، لیست حقوق نمایندگان در خردادماه و برخی از گزارش‌های مختلف مجلس با عناوین محرمانه و... روی کانال تلگرامی این گروه هکری قرار گرفته است.

روابط‌عمومی مجلس نیز با انتشار بیانیه‌ای، موضوع هک‌شدن سامانه‌های مجلس را تأیید و اعلام کرد که موضوع در دست بررسی است. آن‌طور که در این بیانیه آمده: «تیم‌های فنی کارشناسی درحال بررسی ابعاد این موضوع هستند و به‌زودی اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت. بررسی اولیه این تصاویر نشان می‌دهد که برخی از این اسناد دستکاری شده و غیرقابل استناد است.»

همچنین در این بیانیه آمده: «به‌عنوان نمونه، در فایلی که با عنوان حقوق نمایندگان در خرداد ۱۴۰۲ منتشر شده، یک ستون با عنوان «جمع نهایی» حاوی اعداد غیرواقعی است که در اسناد پرداختی مجلس وجود ندارد.»

مهرماه سال گذشته نیز یک گروه هکری مدعی شد که سایت خبرگزاری مجلس را هک کرده و به شماره تلفن‌های نمایندگان دسترسی پیدا کرده است؛ البته پس از این اتفاق، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، ضمن تکذیب هک وب‌سایت مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که سایت‌های رسمی خبرگزاری و سایت‌های داخلی مجلس هک نشد‌اند. همچنین اسامی و شماره‌های تلفن نمایندگان هم پیش‌تر و در زمان آغاز دوره یازدهم مجلس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی