ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه سیم‌کارت‌های همراه اول را استعلام بگیریم؟

به‌دنبال روش‌های استعلام سیم کارت همراه اول هستید؟ در این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا با چگونگی انجام آن آشنا شوید.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۰

پیگیری تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده به نام خود از نان شب واجب‌تر است؛ باور ندارید؟ سری به اخبار حوادث بزنید تا ببینید چه کلاهبرداری‌هایی با تلفن انجام می‌شود که مالک خط از آن بی‌خبر است. نحوه استعلام سیم‌ کارت همراه اول به‌صورت غیرحضوری و حضوری امکان‌پذیر است که در ادامه با روش‌های آن آشنا می‌شویم.

اگر شخص دیگری سیم‌کارتی به نام شما ثبت کرده باشد، می‌تواند از آن برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی یا حساب‌های مالی شما استفاده کند. با بررسی تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده به نام خود، می‌توانید از چنین دسترسی‌های غیرمجاز جلوگیری کرده و از امنیت اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل کنید.

بحث استعلام نیز دو حالت دارد؛ نخست اینکه بدانید آیا سیم‌کارتی که در اختیار شماست یا به‌تازگی خریداری کرده‌اید، به نام شماست یا خیر؟ حالت دیگر نیز آگاهی‌یافتن از تعداد سیم‌کارت‌هایی است که تحت مالکیت شما در شبکه فعال هستند.

استعلام مالکیت سیم کارت

جهت استعلام اینکه خط به نام شما است یا خیر، وارد آخرین نسخه اپلیکیشن «همراه من» شوید. سپس روی منوی سمت راست کلیک کنید. در بالای صفحه، نام و نام خانوادگی مالک سیم کارت نمایش داده می‌شود.

استعلام سیم کارت همراه اول

استعلام تعداد سیم‌ کارت همراه اول

برای استعلام تعداد خطوط به نام یک فرد، شماره پیامکی تعریف شده است. با ارسال کد ملی خود به سرشماره 3000150 می‌توانید از تعداد سیم کارت‌هایی که به نام شما در شبکه وجود دارد آگاه شوید.

در روش استعلام سیم‌ کارت همراه اول با کد ملی، پیامکی از سرشماره CRA.ir برایتان ارسال می‌شود و می‌توانید از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نام شما در شبکه فعال هستند، باخبر شوید. متأسفانه در این روش، شماره تلفن‌ها نشان داده نمی‌شود و صرفاً از تعداد آن‌ها مطلع می‌شوید.

مراجعه حضوری

نحوه دیگر استعلام سیم‌ کارت همراه اول مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان این اپراتور است. پس از مراجعه به دفاتر نمایندگی همراه اول در سراسر کشور، می‌توانید از شماره‌های همراه اولی که به نام شما هستند، مطلع شوید. توجه داشته باشید بایستی کارت ملی خود را به‌همراه داشته باشید.

برای یافتن دفاتر و نمایندگی‌های همراه اول در شهر محل سکونت خود می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب با نحوه استعلام سیم کارت همراه اول آشنا شدید. دو روش حضوری و غیرحضوری برای این امر وجود دارد که بسته به شرایط می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است کد استعلام سیم‌ کارت همراه اول تعریف نشده و کد دستوری برای استعلام وجود ندارد.

سؤالات متداول کاربران

کد استعلام سیم کارت همراه اول چیست؟

چنین کد دستوری از سوی این اپراتور تعریف نشده، اما راه‌های دیگری برای استعلام سیم کارت وجود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی