ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزارت صمت خواستار تعلیق فعالیت دیوار و شیپور شد

آن‌طور که در نامه وزارت صمت آمده است، این درخواست تعلیق به عدم رعایت ضوابط خاص درج آگهی حوزه مسکن بازمی‌گردد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۷:۵۰

مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صمت با ارسال نامه‌ای به اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، خواستار تعلیق فعالیت و نماد دیوار و شیپور شد.

طبق نامه وزارت صمت که تصویر آن را پیوست منتشر کرده است، علت این درخواست به عدم رعایت ضوابط خاص درج آگهی حوزه مسکن بازمی‌گردد. همچنین بنابر اعلام معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت، کمیته نظارت بر عملکرد کسب‌وکارهای مجازی قبلاً درخصوص نحوه درج قیمت مسکن در پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، به دیوار و شیپور اخطار داده بود.

«علیرضا شاه‌میرزایی»، معاون وزیر صمت، روز گذشته در جلسه ارائه گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرد دولت به‌دنبال تعلیق مجوز و اینماد این پلتفرم‌ها نیست، اما اگر سکویی ضوابط آن‌ها را رعایت نکند، چاره دیگری نخواهد داشت.

به گفته وی، با توجه به اینکه ملک و خودرو دارایی مهمی هستند و در تورم کشور نقش دارند، بایستی اصالت مالکیت آگهی‌های مربوط به آن‌ها احراز شود تا از انتشار آگهی‌های جعلی جلوگیری گردد:

«سه ماه است که ضوابط حوزه مسکن ابلاغ شده و نظارت به نفع صنعت است. حوزه تجارت الکترونیک نیز با اعتماد در ارتباط است.»

بحث نمایش قیمت خودرو و مسکن در پلتفرم‌های آگهی آنلاین موضوع جدیدی نیست. طی سالیان گذشته و پس از رشد بی‌سابقه نرخ ارز در کشور و تورم، دولتمردان هرازگاهی با فشارآوردن به پلتفرم‌ها، تلاش ناکامی برای کنترل این بازارها داشته‌اند.

دیوار و شیپور تا‌به‌حال چندین بار مجبور به حذف نمایش قیمت آگهی‌های مربوط به خودرو و مسکن شده‌اند؛ حذفی که به گواه آمار، اثر خاصی بر افزایش قیمت‌ها و کنترل تورم نداشته است. دی‌ماه سال 1399، پلتفرم دیوار با انتشار گزارشی نشان داد این امر روی کنترل قیمت‌ها تأثیری نداشته و تنها منجر به ایجاد دردسر برای کاربران و اتلاف وقت آن‌ها شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • sound
  sound | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  یک عده ای چیزی که مال خودشان نیست را خدا تومان گرون تر قیمت می زنند تا قیمت‌ها رو بالا بکشند!
  میخوان ماشین هایی که قبلا خریده اند رو گرون تر بفروشند با آگهی های جعلی جو می سازند و قیمت رو بالا می برند!
  توی یک محله چندتا واحد خریده اند، آگهی های جعلی قیمت بالا می زنند تا قیمت خانه در آن محله بالا بکشه و خانه های شان رو با چند میلیارد سود بیشتر در یک ماه بفروشند.
  یعنی با آگهی های جعلی، نوسان قیمت می سازند تا ازش سو استفاده کنند. به قول خودشان، نوسان گیری می کنند و سودهای سرسام آوری در هر نوسان می برند!

 • sound
  sound | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  منحل کردن دیوار و شیپور که نه ممکن است و نه منطقی. بزرگترین اشتباه انحلال شان است ولی جلوگیری از آگهی های دروغ و جعلی که هدف شان سفته بازی و نوسان گیری ست کاملا درسته.

 • sound
  sound | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  واقعا باید معلوم باشه که آگهی جعلی است یا واقعا مالک خودرو یا ماشین آگهی کرده.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی