ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: تکلیف فیلترینگ فضای مجازی را به‌طور عقلانی مشخص کنید

یکی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خواستار پایان‌دادن به اوضاع نامطلوب اینترنت شد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۳

نماینده مردم میانه در مجلس، ضمن انتقاد از عملکرد شرکت مخابرات در برخورد با کارکنان، نارضایتی خود را از وضعیت اینترنت ابراز کرد. او خواستار تعیین تکلیف عقلانی فیلترینگ فضای مجازی و پایان‌دادن به گسترش بازار فیلترشکن‌ها شد.

به گزارش ایسنا، «سیدمرتضی حسینی»، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز در تذکری خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «هرچه زودتر فیلترینگ فضای مجازی را به‌طور اصولی و عقلانی تعیین تکلیف کنید. همین‌طور به گسترش پدیده فیلترشکن‌فروشی که رقم بالایی را به جیب اشخاص نامعلوم که ما هم آن‌ها را  نمی‌شناسیم، وارد می‌کند، پایان دهید.»

او همچنین در تذکر شفاهی به شرکت به مخابرات از وضعیت کارگزاران روستایی گلایه کرد. این نماینده مجلس درباره چالش‌های بازنشستگان این حوزه ادامه داد: «انتظار می‌رود شرکت مخابرات نسبت به پرداخت معوقات و پایان کار بازنشستگان این شرکت طبق بخشنامه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ اقدام کند؛ چرا که متأسفانه تاکنون نه‌تنها در این زمینه اقدام نشده، بلکه پرداخت حقوق ماهانه تعدادی از آن‌ها نیز قطع شده است.»

درخواست نمایندگان مجلس برای رسیدگی به وضعیت فیلترینگ

این اولین‌بار نیست که نمایندگان مجلس نسبت به وضعیت نامطلوب اینترنت کشور انتقاد می‌کنند. روز گذشته نیز  «صدیف بدری»، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس طی تذکری شفاهی به رئیس‌جمهور، از وضعیت فیلترینگ و صرف هزاران میلیارد تومان برای فیلترشکن انتقاد کرد. بدری تأکید دارد مردم صرفاً برای سرگرمی در پلتفرم‌های جهانی حضور ندارند و شبکه‌های اجتماعی بستر فعالیت اقتصادی و ابزار پژوهش هستند.

گفتنی است برخی از نمایندگان مجلس همچون «جلال رشیدی کوچی»، «معین‌الدین سعیدی» و «محمدحسن آصفری» نیز پیش از این از گردش مالی 50 هزار میلیارد تومانی کاسبان فیلترینگ انتقاد کرده و خواستار رفع محدودیت‌های فضای مجازی شده‌اند.

با اینحال مسئولان این حوزه همواره تاکید دارند که تنها شرط رفع فیلتر پلتفرم‌ها پذیرش قوانین ایران و معرفی نماینده توسط این پلتفرم‌ها است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی