ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین
فناوری ایران

ضرورت رسانه ادبیات‌ساز برای صنعت مالی و بانکی

نژادصداقت دیجیاتو را عنصری فعال و پر رنگ در ادبیات‌سازی برای صنعت فناوری اطلاعات به‌ویژه مالی و بانکی می‌داند.

محمد نژاد صداقت
نوشته شده توسط محمد نژاد صداقت | ۱۹ تیر ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

«محمدنژاد صداقت»، مدیرعامل «داتین»، به مناسبت ده‌سالگی دیجیاتو یادداشتی برای ما ارسال کرده است که می‌خوانید.

آنچه رسانه را از سایر کسب‌وکارها متمایز می‌کند، جنس ارزش پیشنهادی‌ است که در اختیار عموم قرار می‌دهد. محصول رسانه «آگاهی» است اما آگاهی کالایی نیست که بتوان روی آن قیمتی گذاشت، حدود و ثغوری برای آن تعیین کرد یا آن را دقیق اندازه‌ گرفت.

آگاهی که رسانه ایجاد می‌کند، حساسیت‌زاست و سبب می‌شود افکار عمومی درگیر شود. رسانه در قبال جنس و انتخاب آگاهی که ایجاد می‌کند، مسئول است اما مسئولیت او مانند قاضی یا هنرمند نیست. بیشتر شبیه فیلم‌سازی است که قابی اختصاصی و منحصر‌به‌فرد را جلوی چشم انسان‌ها می‌گذارد، آگاهی که رسانه می‌سازد، همیشه ارزشمند‌ است ولی زمانی گران‌بها‌ می‌شود که ادبیات‌سازی هم به‌ همراه داشته باشد. موضوعاتی روی میز مخاطبان قرار دهد که علاوه‌بر اینکه دغدغه عمومی است، جزو آن دست موضوعاتی است که مشارکت در آن برای عموم نیز منافعی دارد. ما آغاز راه ادبیات‌سازی هستیم و راهی طولانی پیش رو داریم تا دغدغه‌های عمومی جامعه را برای اهالی صنعت مالی و فعالان حوزه تکنولوژی ترجمه کنیم و گسترش دهیم.

دیجیاتو را عنصری فعال و پررنگ در ادبیات‌سازی برای صنعت فناوری اطلاعات به‌ویژه مالی و بانکی می‌دانم که در این سال‌ها تلاش کرده با گسترش فعالیت‌های خود ابتدا از فرم‌های رایج خبری بیرون برود و نقشی فعال در ادبیات‌سازی داشته باشد. امیدوارم نگاه تخصصی آنها به کسب‌وکارها بیشتر و بیشتر به دغدغه‌های عمومی گره بخورد و سبب شود شاهد گونه‌ای از ادبیات در رسانه باشیم که هرچه بیشتر نفع عموم را در پی داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی