ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نسل جدید سرویس‌های آسیاتک در‌زمینه خدمات حوزه ابری عرضه شد

شرکت عصر داده‌های آسیاتک درحال‌حاضر کمپین «زمانی برای ابری‌شدن» را به‌راه انداخته است.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۵

نسل جدید خدمات گروه آسیاتک در‌زمینه خدمات حوزه ابری عرضه شده است. شرکت عصر داده‌های آسیاتک که ارائه‌کننده این خدمات است، درحال‌حاضر کمپین «زمانی برای ابری شدن» را به‌راه انداخته که در آن خدمات ابری آسیاتک با تخفیف‌های ویژه‌ای به کسب‌وکارها ارائه می‌شود. می‌توانید گزارش ویدیویی از غرفه آسیاتک در نمایشگاه ایران آیتکس پیرامون عرضه خدمات ابری این گروه را از طریق لینک زیر تماشا کنید:

این شرکت با نام تجاری ابر آسیاتک، با معرفی محصولات جدید و بازسازی برند (ریبرندینگ)، در دو سامانه‌ جدید Cloud.ir و CDN.ir خدمات ارائه می‌کند. خدمات ابری آسیاتک در دومین رویداد ایران آیتکس برای دانشجویان علاقه‌مند و کسب‌وکارها رونمایی شد. در این نمایشگاه غرفه آسیاتک خدماتی نظیر خدمات ابری زیرساخت (Iaas)، خدمات ابری پلتفرم (PaaS)، خدمات ابری نرم‌افزار (SaaS) و شبکه توزیع محتوا (CDN) را عرضه کرده است.

دو سامانه cloud.ir و cdn.ir که پیش‌تر در نمایشگاه الکامپ از آن‌ها رونمایی شده بود نیز در این رویداد معرفی شدند. غرفه خدمات ابری آسیاتک همچنین به جذب و استخدام نخبگان دانشگاهی نیز مشغول بود و رزومه‌های زیادی را از این قشر دریافت کرد.

«محمد سهرابی»، مدیر واحد کسب‌وکار شرکت عصر داده‌های آسیاتک، درباره اینکه چرا در نمایشگاه ایران آیتکس حضور پیدا کردند، به دیجیاتو گفت: «ما همواره تلاش کرده‌ایم که سبد محصولات متنوعی را در حوزه خدمات ابری برای کاربرانمان فراهم کنیم. همچنین تلاش شده تا کاربران آسیاتک بتوانند از یک پنجره واحد، کلیه نیازهای خود را برطرف کنند. با توجه به اینکه نوع این محصولات به‌صورتی است که مرتب در‌حال تکامل است، ما تلاش می‌کنیم که محصولاتمان را طی رویدادهای مختلف به سمع و نظر مخاطبین برسانیم. با توجه با گذشت سه ماه از نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه ایران آیتکس را بهانه خوبی برای نمایش محصولاتمان به مخاطبان دیدیم.»

سهرابی همچنین درباره موضوع جذب و استخدام نخبگان نیز توضیحاتی ارائه داد: «یکی از رویکردهایی که ما همیشه داشتیم، برقراری ارتباط سازنده بین صنعت فناوری اطلاعات و دانشگاه و مراکز علمی بوده است. از این بابت ضمن حضور در پارک‌ها و کارخانجات علم و فناوری و دانشگاه‌ها، تلاش کردیم به این مهم دست پیدا کنیم. در این رویداد از بچه‌ها، دانشجوها و فارغ‌التحصیلانی که مایل به فعالیت در این حوزه هستند، دعوت می‌کنیم که بتوانند ضمن حضور، موقعیت استخدام و ادامه فعالیت در مجموعه آسیاتک را داشته باشند.»

خدمات ابری آسیاتک در زمان‌های مختلف، کمپین‌های تخفیفی ویژه‌ای را عرضه می‌کند. سهرابی درباره شرایط کمپین زمانی برای ابری‌شدن توضیحاتی را ارائه داد: «اتمام نمایشگاه ایران آیتکس مصادف با جشنواره‌ای است که ما درحال برگزاری آن هستیم. تخفیف‌های متنوعی را نیز برای کاربران خود درنظر گرفته‌ایم. این رویداد با اسم زمانی برای ابری شدن کار خود را آغاز کرده است. کسب‌وکارها و مخاطبین می‌توانند با شرایط خیلی خاص از خدمات ابر آسیاتک استفاده کنند. جا دارد که به تمام دوستانی که بحث محتوا و توزیع محتوا برایشان اهمیت دارد، این نوید را بدهم که خدمات ابر آسیاتک که در حوزه توزیع محتوا از طریق سامانه CDN.ir درحال ارائه است، به‌صورت کاملاً رایگان در اختیارشان قرار می‌گیرد.»

پیش‌تر «محمدعلی میهن‌خواه»، مدیر‌محصول این خدمات، درباره آینده خدمات سرویس ابری آسیاتک به دیجیاتو اعلام کرده بود: «گسترش زیرساخت از برنامه‌های اصلی ماست. ما درحال‌حاضر درحال مهاجرت به دو دامنه Cloud.ir و CDN.IR بوده و همچنان هم زیرمجموعه آسیاتک هستیم؛ اما این ریبرندینگ به ما انگیزه می‌دهد تا کارهای گسترده‌تری انجام دهیم. رویکرد ما این است که سایر کسانی که می‌خواهند وارد حوزه کلود شوند، بتوانند از زیرساخت ما برای خدمات استفاده کنند. این در‌واقع هدف کلان ماست.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی