ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل نوبیتکس: تحریم‌ها ساده‌ترین کارها را برای صرافی‌های ایرانی پیچیده کرده‌اند

او همچنین در این نشست از فضای سیاست‌گذاری حوزه رمزارزها انتقاد کرد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

مدیرعامل نوبیتکس در نشست خبری شش‌سالگی این مجموعه اعلام کرد که تحریم‌ها باعث ایجاد تفاوت عملکرد نوبیتکس با سایر اکسچنج‌ها در دنیا شده‌اند. او همچنین گفت که تحریم‌ها مسیر انجام کارها را پیچیده و دشوار می‌کنند.

نشست خبری و رونمایی از گزارش سال نوبیتکس به مناسبت ششمین سال تأسیس این مجموعه، با حضور «امیرحسین راد»، مدیرعامل این مجموعه، «وحید شامخی»، معاون تحقیق و توسعه، «حدیث خسروی»، مدیر روابط‌عمومی و «مهدی سیلاوی»، مدیر محصول این مجموعه، برگزار شد.

نوبیتکس به مناسبت شش‌سالگی این مجموعه گزارش عملکرد خود در سال ۲۰۲۳ را با ارائه آماری از تعداد کاربران این پلتفرم، میزان بازدیدها و حجم معاملات رمزارزی منتشر کرد.

مدیرعامل نوبیتکس در این نشست در پاسخ به دیجیاتو پیرامون چالش‌هایی که تحریم‌ها برایشان ایجاد کرده است، توضیح داد: «تحریم‌ها از جنبه‌های مختلف در کار ما تأثیر گذاشته‌اند. مورد اول این است که تحریم‌ها باعث شدند ما نتوانیم از سرویس‌هایی که به رشد و توسعه ما سرعت می‌بخشند، استفاده کنیم. مورد دیگر محدودیت‌هایی است که در مسیر گسترش کسب‌وکارمان به خارج از مرزها و سرویس‌دهی به کاربران خارجی برایمان پیش می‌آید.»

او ادامه داد: «تأثیر مهم دیگر، تگ خوردن آدرس کاربران ایرانی است. این موضوع باعث می‌شود که ما مجبور شویم با روشی متفاوت از سایر اکسچنج‌های دنیا عمل کنیم و برای انجام کارهای ساده، روش‌های پیچیده را پیش بگیریم.»

مدیرعامل نوبیتکس در ادامه این نشست نیز از فضای سیاست‌گذاری حوزه رمزارزها انتقاد کرد و گفت که اگر فضای سیاست‌گذاری کشور وضعیت مناسب‌تری داشت، امروزه نسبت به سایر رقبا وضعیت بهتری داشتیم.

وحید شامخی نیز در این نشست به ارائه آماری از گزارش نوبیتکس پرداخت. او اشاره کرد که طی ده سالی که رمزارزها وارد بازار جهانی شده‌اند، توانسته‌اند ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون نفر کاربر جذب کنند. شامخی همچنین درباره میزان فراگیری رمزارزها و افزایش چشمگیر تعداد کاربران در نوبیتکس آماری ارائه داد. این مجموعه درحال‌حاضر بیش از ۵.۷ میلیون کاربر فعال دارد.

حدیث خسروی نیز در ادامه این نشست درباره اقدامات این مجموعه در حوزه آموزش معاملات رمزارزی توضیح داد: «ما از طریق رسانه‌های نوبیتکس به‌طور مستمر درحال ارائه محتوای آموزشی در حوزه مبادلات رمزارزی هستیم. ضمن اینکه ما همواره سعی داریم هیچ‌گونه تبلیغ غیرواقعی به مخاطبان ارائه ندهیم تا بتوانیم امنیت کاربران را تأمین کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی