ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ورود بیمه‌های تکمیلی به عصر دیجیتال؛ پرداخت غیرحضوری هزینه‌های دارویی ممکن می‌شود

به گفته قائم‌مقام بیمه مرکزی، سهم بیمه تکمیلی از صورت‌حساب دارو نیز به‌صورت پیامکی به بیمه‌گذار ارسال می‌شود.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۵

تمامی شرکت‌های بیمه تکمیلی درمان مکلف شده‌اند از اول اسفند، امکان پرداخت غیرحضوری هزینه‌های درمان در بخش دارو را فراهم کنند.

«مجید مشعلچی فیروزآبادی»، قائم‌مقام بیمه مرکزی، در گفت‌وگو با صداوسیما اعلام کرد که از امروز تمام شرکت‌های بیمه تکمیلی درمان مکلف شده‌اند امکان پرداخت غیرحضوری هزینه‌های درمان در بخش دارو را فراهم کنند. سهم بیمه تکمیلی از صورت‌حساب دارو نیز به‌صورت پیامکی به بیمه‌گذار ارسال می‌شود.

او دراین‌باره توضیح داد که اگر پیامکی برای بیمار ارسال نشود، به این معناست که اطلاعات او به دست بیمه نرسیده و باید مسیر کاغذی برای دریافت هزینه بیمار طی شود.

او همچنین افزود: «اگر مبلغ کسرشده از سوی داروخانه با سهم بیمه تکمیلی مغایر باشد، بیمه‌شده می‌تواند با بارگذاری اطلاعات، روند پیگیری را ادامه دهد. اگر بین اسنادی که بیمار پرداخت کرده و آن مبلغی که در پیامک آمده، مغایرتی وجود دارد، باید اطلاعات مربوط به آن اسناد را از همان راهی که در پیامک ذکر شده است، بارگذاری کنند.»

«علی استادهاشمی»، رئیس‌کل بیمه مرکزی نیز در همین راستا در نمایشگاه مطبوعات و رسانه اعلام کرد: «بحث نسخ الکترونیک نزدیک به ۲ سال است که بین بیمه‌گرهای پایه، وزارت بهداشت، بیمه‌های تکمیلی و بیمه مرکزی درحال انجام است. اکنون بعد از فرازونشیب‌های متوالی، برنامه این است که با آغاز اسفندماه نیاز نباشد که مردم برای پرداخت هزینه‌های دارو، نسخ فیزیکی را به بیمه‌های تکمیلی ارائه دهند.»

ورود بیمه تکمیلی به فرایند پرداخت آنلاین پس از بیمه تأمین اجتماعی می‌تواند اتفاق خوبی درزمینه سلامت الکترونیک تلقی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی