ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اینترنت گران می‌شود؛ موافقت اپراتورها با شرایط رگولاتوری

افزایش 30درصدی میانگین سرعت اینترنت از شروط افزایش تعرفه عنوان شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۴۳

وزارت ارتباطات افزایش تعرفه اینترنت را مشروط به افزایش شاخص‌های کیفیت شبکه کرده بود. حال بنابر گزارش ایرنا، مدیران اپراتورها شب گذشته با حضور در سازمان تنظیم مقررات، شرط‌های تعیین شده را پذیرفتند. افزایش 30درصدی سرعت اینترنت از جمله شروط تغییر تعرفه است.

اپراتورها ابتدای هفته با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار افزایش تعرفه دو برابری اینترنت شدند. سازمان تنظیم مقررات و وزارت ارتباطات در واکنش به این نامه نیز اعلام کردند هرگونه تغییر تعرفه اینترنت مشروط به توسعه و افزایش کیفیت شبکه است.

بنابراعلام خبرگزاری ایرنا، شب گذشته اپراتورهای ارتباطی با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط مورد نظر این سازمان را پذیرفته‌اند. افزایش سایت‌های نسل پنجم به 10 درصد تا پایان سال 1403، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به 96 درصد تا پایان سال 1403 و افزایش 30درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده از جمله مهم‌ترین شروط تعیین شده برای اپراتورهاست.

آنطور که تسنیم مدعی شده است، افزایش تعرفه اینترنت حدود 34 درصد خواهد بود، این درحالی است که اپراتورها خواهان افزایش صددرصدی قیمت بودند. «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد: «به هیچ وجه درخواست افزایش صد درصدی را نمی‌پذیریم و در شرایط فعلی کشور چنین چیزی امکان پذیر نیست.»

او اعلام کرد در صورت تصمیم‌گیری درباره تعرفه اینترنت این افزایش در سقف تورمی که در کشور وجود دارد خواهد بود: «ما بخش زیادی از استدلال‌هایشان (اپراتورها) را نپذیرفتیم. درباره هزینه‌هایی که گفتند هر چند که در این سال‌ها از سال 1396 به نوعی تعرفه‌ها دست نخورده، افزایش‌هایی در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و قیمت ارز داشتیم. جلساتی که سازمان تنظیم مقررات با اپراتورها داشت شرط و شروطی را برای افزایش پیش پای اپراتورها گذاشتیم و منوط به این کردیم کیفیت شبکه را به شکل ملموسی ارتقا دهند. ما دنبال سود اپراتور نیستیم به دنبال کیفیت شبکه هستیم، شرایطی را ابلاغ کردیم که اگر برای افزایش کیفیت شبکه در مدت زمان مشخص انجام دهند درباره درخواستشان تصمیم گیری میکنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • diman
    diman | ۷ دی ۱۴۰۲

    اینترنت ثابت؟کدوم اینترنت؟تکنولوژی ADSL که مال بیست سی سال پیش هست و داریم استفاده میکنیم و به علت پوسیدگی تجهیزات مخابرات عملاً کمتر کسی میتونه حتی سرعت هشت مگابیت رو داشته باشه چرا باید گرون بشه؟این وعده ی افزایش سرعت و کیفیت رو چطور میخواید اعمال کنید که میخواید گرونش هم بکنید؟
    فردا چند تا آمار جعلی منتشر میکنن که بله طبق این آمار ما چقدر وضع اینترنت رو بهتر کردیم!قیمت اینترنت (بسته به درآمد مردم) در حد اروپا و آمریکا،کیفیت اینترنت در حد بدترین دنیا.لعنت بهتون.

مطالب پیشنهادی