ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

معاون علمی رئیس جمهور: شرکت‌های کوچک ما کیفیت بالاتری از شرکت‌های کره‌ای و آمریکایی دارند

دهقانی تأکید دارد حمایت مالی و اتصال به شرکت‌های بزرگ، نقش موثری در رقم خوردن اتفاقات بزرگ دارند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۴

معاون علمی رئیس جمهور اعتقاد دارد شرکت‌های کوچک ایرانی از نظر کیفیت، از شرکت‌های کره‌ای، اروپایی و آمریکایی بالاترند. دهقانی تفاوت را در حمایت‌های مالی و اتصال شرکت‌های کوچک و بزرگ می‌داند.

«روح‌الله دهقانی»، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه چندی پیش تیمی را به کره فرستاده تا پارک‌ها و فناوری‌هایشان را بررسی کنند، گفت: «به جرئت می‌توانم بگویم شرکت‌های کوچک ما از نظر کیفیت، از شرکت‌های کره‌ای و اروپایی و آمریکایی واقعا بالاترند.»

او در گفتگو با روزنامه دانشگاه صنعتی شریف این موضوع را بیان و تأکید کرد که این اظهاراتش شعاری نیست: «اگر اینطور بود پس چرا دنبال این هستند تا بچه‌های ما را جذب کنند؟ چون واقعا قوی هستند.»

به اعتقاد دهقانی، تفاوت آنجاست که در کشورهایی مثل آمریکا، حمایت‌های مالی بزرگی وجود دارد و مجموعه رشد می‌کند، چیزی که در کشور ما چندان وجود ندارد: «یا اینکه مثل سامسونگ، یک شرکت بزرگ به چند صد شرکت کوچک وصل است و آنها به این مجموعه کمک می‌کنند و شبکه ای راه افتاده که منجر به اتفاق بزرگی مثل سامسونگ می‌شود.»

او صنایع بزرگ کشور مثل فولاد و نفت و … به تنه درخت تشبیه و از شرکت‌های کوچک و بزرگ به عنوان شکوفه و برگ یاد کرد که باید به هم وصل شوند: «اگر وصل نشوند اتفاق خاصی نمی‌افتد. این نظر من نیست؛ روش معتبری است که در کشوری که منابع محدود، اما بازارهای خوبی دارد باید به این سمت رفت.»

بحث اتصال شرکت‌های کوچک به بزرگ، موضوعی است که مدت‌هاست از سوی معاونت عملی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور پیگیری می‌شود. دهقانی اعتقاد دارد برای ایجاد ابرشرکت یا یونیکورن نیاز است که مجموعه‌ها کنار هم قرار گیرند و کنسرسیومی کار کنند. او این اتفاق را نقطه شروع ابرشرکت‌شدن می‌داند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  حمایت بشه خیلی فوق العاده میشه! مقایسه با آمریکا که حمایتش بیشتر از ایرانه اشتباهه

 • diman
  diman | ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  عمرمون با چه کسانی تلف شد 😑😖💩

 • Rezahan
  Rezahan | ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  چییییییییییییییییییییی مییییییییییزنیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 • آریا
  آریا | ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  نمونه یک خود ز.ار-ت پندار اعتماد به سقف تو خالی توهمی تکنولوژی ساخت یک تراتزیستور NPN PNP نداری بعد میای تخصص و موفقیتهای شخصی افراد رو به اسم خودت میکنی...
  به خاطر حفظ چرندیات نیروی جوان رو فراری میدید جوان ایرانی و تحصیلکرده برای یه دستیابی به یک زندگی نرمال مجبور به مهاجرت میشه... کشورهای دیگه هم آماده پذیرش و جذب نیروی فعال و متخصص هستند حالا از هر کشوری که باشه...

مطالب پیشنهادی