ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آغاز به‌ کار پروژه ارتباط روستایی رایتل در استان گلستان با حضور رئیس جمهور

در این مراسم با هدف تکمیل پوشش ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار استان گلستان، دو سایت ارتباط روستایی رایتل توسط رئیس‌جمهور بهره‌برداری شد.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۳ دی ۱۴۰۲ | ۱۰:۱۸

پروژه‌ بزرگ فیبرنوری استان گلستان با هدف تکمیل پوشش ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار این استان و با دو سایت ارتباط روستایی رایتل، توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی رایتل، روز گذشته اول دی 1402، مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباط روستایی استان گلستان با حضور«ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری ‌اطلاعات، معاونان وزیر، جمعی از مدیران کل استانی و منطقه‌ای و مدیران مناطق شرکت خدمات ارتباطی رایتل در محل کارخانه فناوری پارک علم و فناوری گرگان، برگزار شد.

در این مراسم که با هدف تکمیل پوشش ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار استان گلستان برگزار شد، دو سایت ارتباط روستایی رایتل توسط رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این سایت‌ها، روستاهای «توماچلرآلتین» از توابع گمیشان و قلعه «جیق» از توابع «آق‌قلا» به اینترنت پرسرعت همراه رایتل دسترسی پیدا می‌کنند.

رئیس جمهوری در این مراسم با قدردانی از دست‌اندرکاران این زیرساخت مهم فناوری و ارتباطی کشور گفت: «امروز همه بخش‌های زندگی ما متأثر و در بستر این فناوری و اینترنت قرار دارد، به شکلی که اگر این فضای ارتباطی نباشد، زندگی دچار اختلال می‌شود. امروز دسترسی به اینترنت پرسرعت فیبرنوری یک ضرورت است و خوشحالم که از اینجا اعلام کنم این زیرساخت برای اینترنت پرسرعت فیبرنوری در استان گلستان هم قابل بهره‌برداری است و امید است دیگر استان‌ها نیز هرچه سریع‌تر از این امکان به طور کامل بهره‌مند شوند.»

وزیر ارتباطات نیز با اشاره به اینکه دولت سیزدهم گام‌های بسیار بزرگی را در راستای برخورداری کشور از اینترنت پرسرعت برداشته، گفت: «با اقداماتی که تاکنون توسط مجریان این پروژه صورت گرفته است هم اکنون آمار پوشش کشور برای استفاده مردم از اینترنت پرسرعت فیبر نوری، از 5 میلیون مشترک عبور کرده است. با افتتاح این پروژه ملی، استان گلستان نخستین استان کشور به شمار می‌رود که همه 37 شهر آن تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است و از امروز بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شهری این استان به سرعت‌های چند صدمگابیتی دسترسی پیدا می‌کنند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی