ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پستکس
فناوری ایران

مرکز نوآوری پست و لجستیک «پستکس» راه‌اندازی شد

در طی این رویداد دو قرارداد بین‌المللی و داخلی نیز منعقد شد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۶

مرکز نوآوری پست و لجستیک پستکس 9 آذر1402 افتتاح شد. در جریان این رویداد دو قرارداد بین‌المللی و داخلی نیز در خصوص «صادرات تکنولوژی خدمات پستی» و «بیمه تکمیلی مرسولات پستی» منعقد شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی پستکس، این مرکز نوآوری با دریافت مجوز از مرکز نوآوری پست و لجستیک پیشرفته تحت نظارت وزارت ارتباطات و کسب پروانه خانه خلاق پست و لجستیک پیشرفته افتتاح و راه اندازی شد.

طی این رویداد دو قرارداد بین‌المللی و داخلی نیز منعقد شد. قرارداد اول در خصوص صادرات تکنولوژی خدمات پستی به شرکت «شهیرپست» افغانستان به نمایندگی از صنعت پست افغانستان بود. طی این قرارداد مقرر شد پستکس کلیه نیازهای فنی و برنامه‌نویسی شهیرپست را طی 10 سال انجام دهد و کلیه مرسولات ارسالی به افغانستان و دریافتی از این کشور از طریق شعب پستکس و با استفاده از توانایی شرکت ملی پست از سراسر ایران صورت پذیرد.

همکاری پستکس با افغانستان

قرارداد دوم در خصوص تأمین خسارت و بیمه تکمیلی مرسولات پستی در ایران میان «بابک عقیلی نسب» مدیرعامل پستکس و «عبدالرسول عطایی»، معاون اجرایی بیمه سامان منعقد شد.

در این رویداد همچنین از آخرین دستاورد تجاری پستکس وامنیتو در راه اندازی خدمات پستی امن بر روی سایت دیوار برای استفاده میلیون‌ها ایرانی جهت ایجاد خرید و فروش امن رونمایی شد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری پستکس، نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری از ستاد اقتصاد دیجیتال، نماینده وزارت ارتباطات از معاونت نوآوری و فناوری این وزارت خانه، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مرکزی، نماینده پارک علم و فن آوری استان مرکزی، مدیر کل استان مرکزی، مدیر ارشد لجستیک دیجی اکسپرس، مدیر کل گمرکات استان مرکزی و مدیر کل صمت استان مرکزی حضور داشتند.

طی این رویداد لیالی مدیر عامل و قادری عضو هیئت رئیسه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین سخنرانی کردند.

مرکز نوآوری پستکس

آشنایی با مرکز نوآوری پستکس

مرکز نوآوری پستکس به همراه کافه فناوری "weekend" دارای 12 اتاق اختصاصی 2 اتاق با 11 میز اشتراکی و یک فضای مدرن با امکانات ویدئووال صوتی و 25 میز اشتراکی در این فضا و کافه برای پذیرایی از استارتاپ‌های مقیم این مرکز نوآوری است.

این مرکز نوآوری دارای حیاطی به وسعت 600 متر مربع و امکانات پارکینگ برای 7 خورواست و فضای کافه weekend امکان پذیرایی از ایونت‌هایی با 80 مهمان را دارا است. همچنین این مرکز دارای یک اتاق VIP با امکان پذیرایی از یک جلسه 15 نفره است.

گفتنی است پستکس با مجوزشتابدهی تا کنون در 6 استارتپ سرمایه گذاری کرده است که شامل شیپیتو، شاپکس، پستکس، امنیتو، پیک هاب و پودو است که هم اکنون همگی در همین مرکز نوآوری مستقر هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی