ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

انتشار فراخوان بسته حمایتی «ضامن» و «۱۰۰۰ فناور» صندوق نوآوری و شکوفایی

بسته‌های حمایتی «ضامن» و «۱۰۰۰ فناور»‌ صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۲۴

فراخوان دو بسته حمایتی «ضامن» و «۱۰۰۰ فناور» برنامه جهش تولید دانش‌بنیان از امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در وب‌سایت صندوق نوآوری و شکوفایی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، فراخوان این دو بسته در وبگاه صندوق به نشانی inif.ir منتشر شد.

انتشار صکوک نوآوری به ضمانت صندوق نوآوری و شکوفایی

هدف از اجرای بسته حمایتی «ضامن»، تسهیل تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق بازار سرمایه و تقویت اثرگذاری آنها در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است؛ بر این اساس، صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرده از انتشار اوراق صکوک در بازار سرمایه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

شرکت‌های دانش‌‌بنیان که شرایط تعیین‌شده از جمله فروش کل بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ و داشتن برنامه عملیاتی مشخص برای رشد میانگین سالانه حداقل ۱۰ درصدی تولید محصولات یا خدمات دانش‌بنیان را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات این برنامه بهره‌مند شوند.

شرکت‌های دانش‌بنیان برای ضمانت انتشار اوراق صکوک مورد نیاز خود می‌توانند از «ضمانت‌نامه اعتباری» صندوق نوآوری و شکوفایی معادل ۵۰ درصد مبلغ اصل و فرع اوراق تا سقف ۳۰۰۰ میلیارد تومان بهره‌مند شوند.

حمایت از «فناور» ‌شدن ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان «نوپا»

بسته حمایتی «۱۰۰۰ فناور» نیز با هدف تبدیل ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان «نوپا» به «فناور» اجرایی می‌شود. شرکت‌های دانش‌‌بنیان نوپا که شرایط تعیین‌شده از جمله فروش کل کمتر از ۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲، برنامه‌ عملیاتی مشخص برای افزایش فروش محصولات یا خدمات دانش‌بنیان، افزایش تعداد نیروی انسانی بیمه‌شده‌ به بیش از ۱۰ نفر تا پایان سال ۱۴۰۳ را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات این برنامه بهره‌مند شوند.

تسهیلات قرض‌الحسنه بسته «۱۰۰۰ فناور» در راستای تأمین هزینه‌های جاری مورد نیاز تولید (سرمایه در گردش) برای توسعه کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان «نوپا» و کمک به تبدیل آنها به شرکت‌های دانش‌بنیان «فناور» در نظر گرفته شده‌ است.

این تسهیلات به طور یکجا، بدون تنفس و با دوره بازپرداخت حداکثر ۴۸ ماهه تا سقف ۳ میلیارد تومان، با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی و از سوی بانک‌های عامل به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌شود.

گفتنی است، برنامه جهش تولید دانش‌بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ (جهش تولید با مشارکت مردم) هفته گذشته با رونمایی از بسته حمایتی «جهش» آغاز شد و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از طریق سامانه غزال، درخواست تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان را به صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی