ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: درحال‌حاضر ۱۴ میلیون نفر از سرویس «رادار گیم» استفاده می‌کنند

بنابر صحبت‌های وزیر، با استفاده از سرویس رادار گیم می‌توان تأخیر بازی را تا حداقل ۳۰ درصد کاهش داد تا تجربه کاربر بهبود پیدا کند.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۵

صبح امروز، وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران درباره رادار گیم صحبت کرد و از رضایت ۱۴ میلیون نفری از این پلتفرم خبر داد. به گفته او، استفاده از رادار گیم می‌تواند به کاهش تأخیر ۳۰ درصدی بازی منجر شود و تجربه کاربری گیمرها را بهبود دهد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در حیاط دولت درباره رادار گیم صحبت کرد: «امروزه بیش از ۱۴ میلیون نفر از این سرویس استفاده می‌کنند و عموماً هم رضایت دارند. با این سرویس توانستیم محتوای بازی‌های پرمخاطب و موردتأیید نهادهای فرهنگی را داخل کشور بیاوریم و میزبانی کنیم.»

او در ادامه درباره بهبود تجربه کاربری و اهمیت این موضوع برای تمامی اقشار جامعه گفت: «با استفاده از سرویس رادار گیم می‌توان تأخیر بازی را تا حداقل ۳۰ درصد کاهش داد که تجربه کاربر بهبود پیدا کند. ما این مسیر را برای اقشار مختلف پیگیری می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانید، قبلاً هم سامانه‌‌هایی برای مقابله با تحریم، مخصوصاً ابزارهای موردنیاز متخصصان کشور راه‌اندازی شده بود که امیدواریم بتوانیم روزبه‌رو تجربه کاربری عموم کاربران را بهتر کنیم.»

البته وعده رفع مشکلات گیمرها و کاهش پینگ بازی‌ها به ایام انتخابات ۱۴۰۰ بازمی‌گردد؛ پس از وعده‌های چند‌باره وزیر ارتباطات برای تحقق قول رئیس‌جمهور به گیمرها، سرانجام در سال ۱۴۰۱ از پلتفرم رادار بازی رونمایی شد که به گفته وزیر ارتباطات، استفاده از این پلتفرم ضمن افزایش قابل‌توجه سرعت دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها، موجب کاهش چشم‌گیر پینگ بازی‌ها می‌شود و تجربه‌ای بهتر برای گیمرها رقم خواهد خورد.

زارع‌پور پیش‌ازاین درباره رادار گیم گفته بود: «یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبه‌رو بوده‌اند، مشکل سرعت پایین دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها به‌ همراه پینگ یا زمان تأخیر بالای بازی آنلاین بوده است که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران می‌شود. خوشبختانه همان‌طور که وعده داده بوده‌ام، برای رفع مشکل این بخش از کاربران عزیز که تعداد آن‌ها کم هم نیست، با همکاری بخش خصوصی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت ارتباطات زیرساخت، سایت و اپلیکیشنی به نام «رادار بازی» راه‌اندازی شده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی