ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات در واکنش به درخواست اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت: هنوز تصمیمی گرفته نشده است

یک سال است که زارع‌پور از عبارت «درحال بررسی هستیم» در واکنش به هر سؤال درباره افزایش قیمت اینترنت استفاده می‌کند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۴ دی ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۵

وزیر ارتباطات در واکنش به نامه اخیر اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت گفت هنوز تصمیمی برای این موضوع نگرفته‌اند و درحال بررسی آن هستند. یک سال است که زارع‌پور از عبارت «درحال بررسی هستیم» در واکنش به هر سؤال درباره افزایش قیمت اینترنت استفاده می‌کند.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفت‌وگو با ایلنا درباره درخواست اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت گفت: «در این مورد هنوز تصمیمی گرفته نشده، اما خط قرمز ما کیفیت است؛ هرچیزی که سبب کاهش کیفیت شود، ما حتماً برایش تدبیر می‌کنیم.»

به گفته وی، استدلال اپراتورها این است که با تعرفه فعلی نمی‌توانند خدمات خود را توسعه دهند: «ما درحال‌حاضر درحال بررسی این موضوع هستیم.»

نزدیک به یک سال است که زارع‌پور در پاسخ به سؤال تغییر تعرفه اینترنت عنوان می‌کند که درحال بررسی آن هستند. به‌طور مثال، او اردیبهشت امسال در حاشیه نشست هیئت دولت گفت موضوع افزایش قیمت اینترنت درحال بررسی است.

لازم به ذکر است که در ابتدای هفته، اپراتورهای اینترنت همراه و ثابت با ارسال نامه‌ای از رئیس‌جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های اینترنت همراه بالاتر از دو گیگابایت، 100 درصد افزایش یابد.

اپراتورها با گلایه از عدم افزایش تعرفه اینترنت طی 5 سال گذشته، خواهان تغییر تعرفه‌ها شدند. آن‌ها با بیان اینکه نسبت تعرفه اینترنت به قدرت خرید در کشورهای پیرامون در مقایسه با ایران چندین برابر است، به‌طور رسمی از رئیس‌جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های دیتا همراه بالاتر از دو گیگابایت، صددرصد افزایش یابد.

به گفته اپراتورها، نیمی از مردم شامل افشار کم‌برخوردار، ماهانه مصرفی کمتر از دو گیگابایت در ماه برای خدمات دیتای همراه دارند. آن‌ها همچنین به رئیس‌جمهور اعلام کرده‌اند که در صورت موافقت با افزایش تعرفه، امکان ارائه بسته‌های رایگان و ارزان‌قیمت برای حمایت از اقشار کم‌برخوردار با هماهنگی و مدیریت دولت محترم فراهم است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی