ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

شاتل پروانه UNSP دریافت کرد

شاتل با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تاکنون نزدیک به 700 کیلومتر شبکه فیبر نوری ایجاد کرده است.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۵

شاتل روز گذشته پروانه UNSP را از وزیر ارتباطات دریافت کرد؛ پروانه‌ای که باعث می‌شود این اپراتور از این پس با حمایت بیشتری به توسعه فیبر نوری ادامه دهد.

روز سه‌شنبه، 24 مردادماه، پروانه‌ یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شاتل و 6 اپراتور دیگر حوزه‌ی ارتباطات اعطا شد.

شاتل در مراسمی با حضور «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «امیر لاجوردی»، قائم‌مقام وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیران ارشد وزرات‌خانه و رگولاتوری، پروانه‌ UNSP(Unified Network & Service Provider) را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.

دارندگان این پروانه که شرکت‌های فعال در اجرای طرح ملی توسعه و اتصال منازل و کسب‌وکارها به شبکه‌ فیبر نوری هستند، می‌توانند با حمایت و تسهیلات بیش‌تری نسبت به پروانه قبلی خود، شبکه فیبر نوری را توسعه دهند.

همچنین ارائه هرگونه خدمت مخابراتی، ارتباطی و انتقال داده‌ها در چهارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و بر بستر شبکه‌ موضوع پروانه، توسط دارندگان این پروانه‌ جامع با قابلیت ترابردپذیری و تحرک‌پذیری ممکن می‌شود که نقطه‌‌ عطفی در تاریخ صنعت ارتباطات کشور است.

براین‌اساس، از سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و تأمین تجهیزات، توسعه‌ این شبکه در شاتل صورت گرفته و هم‌اکنون در شهرهای تهران، مشهد، ساوه، قم، قزوین، دزفول و فاز 11 پردیس، نزدیک به 700 کیلومتر شبکه فیبر نوری ایجاد شده است.

ایرانسل نیز روز گذشته پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی را دریافت کرد و با این پروانه رسماً به جمع ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری پیوست.

گفتنی است توسعه فیبرنوری یکی از اصلی‌ترین پروژه‌هایی است که دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات آن را دنبال می‌کنند. زارع‌پور وعده داده است تا پایان فعالیت دولت سیزدهم، 20 میلیون خانوار تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار بگیرند. هدفی که برای نحقق آن از اپراتورها خواسته است تا پای کار بیایند و حمایت‌هایی را در این زمینه برای آنها تدارک دیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی