ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

توصیه اسنپ به کاربران: مغایرت راننده و خودرو را حتی در پایان سفر گزارش کنید

چگونه ثبت بازخورد سفر از سوی کاربران به افزایش ایمنی و کیفیت سفرهای اسنپی کمک می‌کند؟

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۹

بررسی و پیگیری گزارش‌های کاربران در نظرسنجی پایان سفر، یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به تاکسی‌های اینترنتی برای بهبود کیفیت سفرها کمک کند. اسنپ از کاربران خود می‌خواهد مغایرت خودرو یا راننده با آنچه که در ابتدای سفر به او نمایش داده شده را، حتماً گزارش کنند؛ حتی اگر در پایان سفر متوجه این مغایرت شدند.

نمایش مشخصات کاربر راننده، تصویر و اطلاعات خودروی او در ابتدای سفر به مسافران یکی از ویژگی‌های مهم اپلیکیشن اسنپ است. بنابر اعلام این پلتفرم در روند ثبت‌نام کاربران راننده، اسنپ صلاحیت متقاضیان را توسط پلیس ناجا بررسی می‌کند. همچنین با ثبت و ارزیابی شرایط و مشخصات خودرو، از هویت کاربران راننده و استاندارد بودن وسیله نقلیه‌شان از سوی اسنپ اطمینان حاصل می‌شود. نمایش این اطلاعات در اپلیکیشن و پیش از آغاز سفر به مسافر نیز برای هم‌مسیر شدن با راننده اطمینان خاطر می‌دهد. 

بنابر اعلام روابط عمومی اسنپ، فرآیند ثبت‌نام متقاضیان عضویت در ناوگان اسنپ در سه مرحله جذب، آموزش و احراز هویت انجام می‌شود. در مرحله احراز هویت یک تیم ناظر کلیه مدارک فرد و خودرو را با یکدیگر تطبیق می‌دهد و در صورت مطابقت آن را برای دریافت تاییدیه ناجا ارسال می‌کنند. اطلاعات فرد متقاضی، پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام و ارائه مدارک، به صورت برخط برای ناجا ارسال می‌شود و ناجا سوابق متقاضی را از طریق شماره ملی بررسی می‌کند و نتیجه استعلام (تایید یا رد صلاحیت) به اسنپ اعلام می‌شود.

با توجه به این اقدامات برای تأمین امنیت سفر، اسنپ به کاربران توصیه می‌کند در هر شرایطی اگر هر کدام از این موارد، یعنی چهره‌ راننده، پلاک خودرو یا رنگ و مدل آن با آنچه در مشخصات سفر در اپلیکیشن آمده مطابقت نداشت، سفرشان را لغو کنند و این مغایرت را به پشتیبانی اطلاع دهند. 

با این حال گاهی ممکن است کاربران پس از پایان سفر متوجه مغایرت اطلاعات و راننده با مشخصات اپلیکیشن شوند. برای گزارش این موارد هم راهکاری برای اپلیکیشن مسافر طراحی شده است که به اسنپ این امکان را می‌دهد که گزارش‌های کاربران مسافر در رابطه با مغایرت خودرو و راننده را دقیق‌تر و متمرکزتر بررسی کند. در صفحه نظرسنجی پایان سفر دو گزینه «مغایرت راننده» و «مغایرت خودرو» در بخش نقاط منفی وجود دارد که با انتخاب آن کاربران می‌توانند به اسنپ اطلاع دهند که کاربر راننده یا خودروی فعال در ناوگان ثبت نشده است.

در نتیجه اگر کاربر مسافر در پایان سفر متوجه شد راننده‌ای که سفر را انجام داده راننده‌ای نیست که در اپلیکیشن مشخصات او را دیده است یا مدل و پلاک خودروی او متفاوت با مشخصات ثبت‌شده است، با انتخاب گزینه «مغایرت راننده» و «مغایرت خودرو» می‌تواند این موارد را به اسنپ گزارش دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی این پلتفرم، تیم پشتیبانی و امنیت اسنپ گزارش‌های کاربران را بررسی می‌کند و اقدامات لازم را برای جلوگیری از سفرِ راننده یا فعالیت خودروی ثبت‌نشده در ناوگان انجام می‌دهد. از همین رو بازخورد کاربران مسافر در این زمینه به اسنپ کمک می‌کند ایمنی و کیفیت سفرها را افزایش دهد و گام‌های موثری برای بالا بردن دقت در فرآیند تطبیق مشخصات سفر بردارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی