ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

درخواست وزیر ارتباطات از مجلس: بستر قانونی برای برخورد با مافیای فیلترشکن‌ها که از نیاز مردم سوءاستفاده می‌کنند، فراهم شود

زارع‌پور معتقد است مافیای فیلترشکن از نیاز مردم سوء استفاده کرده و جیب خود را پر پول می‌کنند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۱:۵۸

وزیر ارتباطات اعتقاد دارد برای برخورد با مافیای فیلترشکن توپ در زمین مجلس است. زارع‌پور تأکید دارد برخورد با مافیایی که از نیاز مردم سوء استفاده و جیب خود را پر می‌کند، نیاز به قانون دارد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز، در حیاط هیئت دولت درباره مقابله با فیلترشکن‌ها به باشگاه خبرنگاران گفت برخورد با مافیای فیلترشکن نیازمند عزم و اراده مجلس است.

او اعتقاد دارد نمایندگان بایستی با یک طرح دو فوریتی، بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از نیاز مردم سوء استفاده و جیب خود را پر می‌کنند، فراهم شود:

«لوایح متعددی از سوی دولت در صف تصویب در مجلس است، بحث مقابله با مافیای فیلترشکن‌ها بایستی از سوی نمایندگان پیگیری شود. اگر نمایندگان مجلس می‌خواهند این موضوع سر و سامان بگیرد، طرحی را آماده و 50 نفر امضا کنند و دو فوریتی در صحن علنی مجلس بیاورند و مصوب کنند. اینگونه بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از این نیاز مردم سوء استفاده می‌کنند و جیب خود را پر می‌کنند، فراهم می‌شود.»

زارع‌پور تأکید کرد صرفاً با کار فنی نمی‌شود با این مسأله (مافیای فیلترشکن‌ها) مقابله کرد و نیازمند قانون است تا بتوانند در حوزه اجرا کار را دنبال کنند: «بارها گفتم فیلترشکن باعث ایجاد ناامنی در گوشی مردم و کند شدن سرعت اینترنت می‌شود. همچنین مخاطرات زیادی به همراه دارد و نگرانی‌های نمایندگان هم به حق است،»

وزیر ارتباطات اواخر مرداد ماه اعلام کرد در تلاشند تا بساط فیلترشکن‌فروشی را جمع کنند. او با حضور در صحن علنی مجلس در این باره گفت:

«بساط سوداگری و فیلترشکن‌فروشی افرادی که از نیاز مردم سوءاستفاده می‌کنند، صرفاً فنی نیست و بار زیادی را به شبکه تحمیل می‌کند. این نیازمند قانون مشخصی است که من آن را تقدیم هیئت‌رئیسه خواهم کرد. من اعتقاد دارم که با کمک نمایندگان مجلس، بساط فیلترشکن‌فروشی را جمع خواهیم کرد. من به‌عنوان وزیر ارتباطات آرزو دارم هیچ ایرانی برای هیچ‌گونه از نیازهای خود به فیلترشکن نیاز نداشته باشد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Mohamad Hashemi
  Mohamad Hashemi | ۲۳ شهریور ۱۴۰۲

  توی همین چندتا کلمه سرتیتر چقدر تناقض هست!! اگه نیازه پس چرا فیلتر کردید! حالا که بعضی ها در راستای رفع نیاز مردم تلاش میکنن پس چرا مجرمن!!! عجیبا غریبا

 • armanrn
  armanrn | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

  مضحکتر از ایشون نمیدونم رو این کره خاکی هست یا نه! ماهانه 6000 میلیارد تومن خرج این فیلتر کردن میکنید در حالی که خودتون زدید فیلتر کردید، خودتونvpn میفروشید و کل مردم بی توجه به عملتون رفتن همچون قبل تهیه کردن و همون دسترسی قدیم رو دارن
  الان از کی و چی ناراحتید؟

 • rayacoder
  rayacoder | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲

  طنز جالبیه، خودتون مسبب رفتن مردم به سمت فیلترشکن هستید، بعد دارید برای مقابله باهاش قانون و جریمه درست میکنید؟

مطالب پیشنهادی