ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

دبیر شورای عالی فضای مجازی: دسترسی به سکوهای فیلتر‌شده در مرحله آزمایش است

دبیر شورای عالی فضای مجازی از در اختیار مردم قرارگرفتن سکوهای مسدودشده با ابزارهای فنی و در راستای چهارچوب قوانین کشور خبر داد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۳

دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد در دسترس قرارگرفتن سکوهای خارجی مسدود‌شده گفت: «این سکوها توسط ابزارهای فنی درحال آزمایش هستند تا در دسترس عموم قرار بگیرند.»

«محمدامین آقامیری»، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در عصر روز شنبه، ۲۶ اسفندماه، در حاشیه جلسه شورای عالی فضای مجازی دراین‌خصوص بیان کرد: «ما در سازوکار پیشین خود اعلام کرده بودیم که سکوی خارجی باید تعهد دهد و با توجه به تجربه یک‌ساله‌ و نبود پیشرفت در این زمینه، راه‌کار جایگزینی پیدا کردیم.»

آقامیری با بیان اینکه سکوها یا در دسترس هستند، یا مسدود هستند یا ما را تحریم کرده‌اند، توضیح داد: «درخصوص سکوهای تحریم‌شده، باید مجوز تحریم‌شکن آن‌ها داده شود تا در دسترس مردم قرار بگیرد. در مورد مسدودشده‌ها نیز باید کسی به نمایندگی از سکوها یا با واسطه مذاکراتی در مورد رعایت قوانین و مقررات کشور انجام دهد تا این سکوها بتوانند در دسترس مردم قرار بگیرند.»

او ادامه داد: «فعالیت‌هایی آغاز شده است تا سکوهای خارجی با ابزارهای فنی و در راستای قوانین و چهارچوب کشور فعالیت کنند. نمونه‌های آزمایشی آن نیز موفق بوده است. همچنین متخصصین سکوهای داخلی با استفاده از ابزارهای فنی، توانسته‌اند سکوهای خارجی را در راستای چهارچوب قوانین و مقررات در دسترس مردم قرار دهند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mohammad Sadegh Manafi
    Mohammad Sadegh Manafi | 4 هفته قبل

    حمایت از پبام رسان ایرانی اینه؟!

مطالب پیشنهادی