ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل شاتل موبایل: در سال گذشته به بیش از یک میلیون مشترک رسیدیم

بنابر اعلام مدیرعامل شاتل موبایل به زودی سرویس ترابردپذیری این اپراتور در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۷

به گفته مدیرعامل شاتل موبایل این اپراتور به عرضه رسمی 5G نزدیک شده و در حال راه‌اندازی فاز سوم خدمات سیم‌کارت هوشمند است. همچنین امکان ترابرد شماره‌های اپراتورهای مختلف به شاتل موبایل در حال فراهم شدن است و قرار است این اپراتور به صادرات فناوری نیز دست بزند. او همچنین تأکید کرد آن‌ها در سال گذشته به بیش از یک میلیون مشترک رسیدند و تنها اپراتور دانش‌بنیان در کشور هستند.

«آرش کریم‌بیگی»، مدیرعامل شاتل موبایل در ششمین سالگرد تأسیس این اپراتور گفت: «شش سال پیش شاتل موبایل را شروع کردیم و امروز می‌خواهیم دستاوردهایمان را مرور کنیم.»

او درباره مالکیت شاتل موبایل گفت: «سهام شاتل موبایل صد در صد متعلق به گروه شاتل است و نزدیک به ۱۶۰۰ نیرو دارد. گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل سبد محصولاتی از جمله خدمات ثابت و سیار و VOD را دارد. شاتل موبایل در سال ۹۶ با استراتژی تنوع و خلق تجربه FMC در ایران ایجاد شد.»به گفته کریم‌بیگی چشم‌اندازی که این اپراتور برای خود متصور شد، آسان و لذت‌بخش‌تر کردن زندگی مشترکین بود.

او همچنین با اشاره به اینکه این اپراتور پروانه‌ها و مجوزهای لازم را دارد، گفت: «توانسته‌ایم پروانه نوع اول اپراتور Full MVNO را اخذ کرده و اولین و تنها اپراتور موبایل کشور باشیم که توانسته دانش بنیان شود.»

او درباره سایر خدمات شاتل موبایل در طول این چند سال ادامه داد: «آذر ۹۷ اولین خدمات همگرایی ثابت و سیار را برای نخستین بار در ایران اجرا کردیم. در فروردین ۹۸ هم پلتفرم گیمینگ بازیلی عرضه شد. اعصای اشتراک رایگان نماوا به کاربران هم در دی ماه ۹۸ رخ داد. در تیر ماه ۹۹ هم سیمکارت سازمانی را عرضه کردیم.»

مدیرعامل شاتل موبایل با اشاره به اینکه شهریور ۹۹ این اپراتور توانست با ایرانسل تعامل کند، توضیح داد: «در این زمان دیگر با همه اپراتورهای اصلی همکاری داشتیم. در شهریور ۱۴۰۱ عرضه آنلاین سیم کارت هوشمند با IP ثابت استاتیک برای اولین بار در ایران رخ داد. در خرداد ماه ۱۴۰۲ نیز راه‌اندازی آزمایشی فاز اول 5g در اپراتور شاتل موبایل رخ داد. در حال حاضر دانش بنیان نوآور هستیم و فاز دوم ارایه نسل پنجم اینترنت سیار در شاتل موبایل نیز در شهریور ماه ۱۴۰۲ انجام شد.»

او همچنین گفت: «سه سال پیش در شاتل موبایل با همکاری دانشگاه شریف زیرساخت موبایل کانکت را رونمایی کردیم که سیمکارت را به یک ابزار احراز هویت تبدیل می‌کند.»

به گفته مدیرعامل شاتل موبایل روند رشد مصرف مکالمه و تعداد مشترکین و مصرف دیتا در این اپراتور همیشه و در هر سال و ماه صعودی بوده است. در مصرف مکالمه در ۱۴۰۱ آن‌ها به ۱۱۴ درصد رشد رسیدند. حوزه دیتا هم در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۱۵ درصد رشد کرده و سرانه مصرف کاربران در این اپراتور نیز ۷۳ درصد افزایش یافته است. او درباره استقبال مشترکین توضیح داد: «ما در بدو شروع کار این برداشت را داشتیم که هر مشترک به طور میانگین ۹۵۰ مگابایت مصرف کند ولی امروزه الان مشترکین ما ده برابر بیشتر از این مقدار در ماه اینترنت مصرف می‌کنند.»

بنابر اعلام مدیرعامل شاتل موبایل به زودی سرویس ترابردپذیری این اپراتور در دسترس قرار می‌گیرد تا مشترکین با حفظ شماره خود به شاتل موبایل ترابرد پیدا کنند. او همچنین گفت که این مجموعه صادرات فناوری را در برنامه خود داشته و با وجود تمام مشکلات در رومینگ بین المللی قصد دارد رومینگ جهانی به صرفه را به سبد خود اضافه کند.

کریم‌بیگی تأکید کرد این اپراتور با امکان اتصال به هر ۳ اپراتور کشور، گسترده‌ترین پوشش شبکه موبایل را در ایران دارد و در حال حاضر در ۱۲۴۶ شهر و ۴۴۹۱۸ روستا و همچنین در بیش از ۷۵ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی پوشش‌دهی دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • farzin_new
    farzin_new | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

    آرزو موفقیت برای شاتل موبایل

  • molavy
    molavy | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

    منظورش اینکه از دو میلیون مشترک یه یک میلیون رسیدیم

مطالب پیشنهادی