ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پروژه فیبر نوری شاتل در ساوه با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد

سرویس فیبرنوری شاتل برای سال اول با ۴۰ گیگابایت ماهیانه و اکانت رایگان نماوا، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است‌.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۱ آبان ۱۴۰۲ | ۲۱:۲۴

پروژه فیبر نوری شاتل در شهرستان ساوه توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط‌عمومی شاتل، طی مراسمی در ۱۸ آبان ماه، پروژه فیبر نوری شاتل در شهرستان ساوه توسط 《عیسی زارع‌پور》، وزیر ارتباطات و اطلاعات افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. وزیر ارتباطات با حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شاتل در شهرستان ساوه را افتتاح کرد.

گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل به عنوان مجری پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای شهر ساوه توانسته است در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه را به سرانجام برساند.این پروژه با بیش از 120 کیلومتر فیبرکشی برای نزدیک به بیش از 70 هزار خانوار ساکن شهر ساوه پوشش ایجاد کرده است. بر این اساس تمام منازل و کسب و کارهای شهر ساوه از امروز تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار گرفته‌اند و مردم این شهر می‌توانند از اینترنت با سرعت‌های تا چند صد مگابیت بر ثانیه بهره‌مند شوند.

《محمدحسن شانه ساززاده》، رئیس هیئت مدیره شرکت شاتل در این مراسم گفت: 《اتفاق کم‌نظیری است که ما توانستیم این سرویس با کیفیت‌ را در کوتاه‌هترین زمان ممکن به دست مردم عزیز ساوه برسانیم.》

او ضمن ارائه گزارشی از روند اجرا و تکمیل این پروژه اظهار داشت در شهر ساوه ۴۰ کیلومتر حفاری و بیش از ۱۲۰ کیلومتر فیبرکشی انجام گرفته است که کل شهر تحت پوشش شبکه فیبر قرار دارد و نزدیک به یکصد هزار خانوار را تحت پوشش قرار خواهد داد:

《در ادامه کار تلاش خواهیم کرد فاصله دسترسی خانواد‌ه‌ها به فیبر را از ۳۰۰ متر به ۱۰۰ متر کاهش دهیم. هم‌چنین در تلاشیم که ارائه سرویس را در ساوه به یک هفته برسانیم.》

شانه ساززاده درباره تعرفه سرویس فیبر نوری نیز اظهار داشت سرویس یک ساله با ماهی ۴۰ گیگابایت بدون محدودیت سرعت با یک خط تلفن ثابت، اشتراک یکساله رایگان نماوا، برای سال اول یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

زارع‌پور نیز پروژه‌ فیبر نوری منازل و کسب و کارها را جزو بزرگ‌ترین پروژه‌های ارتباطی در تاریخ کشور خواند و گفت: 《این پروژه یک اتفاق تاریخی است که روند توسعه در کشور را چندین برابر سرعت می‌بخشد. امروز شاهد تست سرعت ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه بر بستر فیبر نوری بودیم و این سرعت در برخی مناطق تا هزار مگابیت بر ثانیه نیز می‌رسد.》

او با بیان اینکه این پروژه‌ بزرگ تقریبا یک سال است که شروع شده، تصریح کرد در یک سال اخیر دو و نیم میلیون پوشش ایجاد شده است و در حال حاضر نزدیک به ۴ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار دارند و تا پایان سال نیز تعهد ۸ میلیون پوشش و تا پایان دولت ۲۰ میلیون پوشش محقق خواهد شد.

در پایان این مراسم تست سرعت در حضور استاندار مرکزی، فرماندار و سایر مدیران استانی و شهری و اصحاب رسانه به نمایش گذاشته شد و سرعت ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه به ثبت رسید.بعد از این مراسم نیز زارع پور به همراه هیئت همراه و مدیران شاتل به منزل یکی از فرهنگیان شهرستان ساوه و یک کسب و کار رفته و سرویس ارائه شده به این مشترکان را مورد ارزیابی قرار دادند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی