ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

حجم بسته اینترنت هدیه دولت مشخص شد

برای دریافت این بسته باید از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ثبت‌نام کنید.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۱ دی ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۰

وزارت ارتباطات پس از افزایش 34 درصدی تعرفه اینترنت همراه، وعده ارائه بسته اینترنت هدیه از سوی دولت داد. ثبت‌نام این بسته از روز گذشته آغاز شده و حجم آن بنابر اعلام وزیر ارتباطات، 10 گیگابایت داخلی معادل 5 گیگابایت اینترنت بین‌الملل است.

هفته گذشته و پس از جدی شدن احتمال افزایش قیمت اینترنت همراه، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد در صورت موافقت با افزایش تعرفه، بسته اینترنت رایگان از سوی اپراتورها به مردم اختصاص خواهد یافت تا در ماه‌های پایانی سال هزینه به آنها تحمیل نشود و بتوانند نیاز معمول خود را برطرف کنند.

پیامک بسته اینترنت هدیه دولت

گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره حجم این بسته زده می‌شد و اکنون مقدار آن مشخص شده است. در گفت‌وگو با ایرنا، درباره جزئیات بسته اینترنتی دولت که ثبت نام آن از عصر دیروز آغاز شده گفت:

«فعال‌سازی اینترنت رایگان هدیه دولت برای مردم در قالب 10 گیگابایت اینترنت داخلی (معادل پنج گیگابایت اینترنت بین‌الملل) روی یکی از سیم‌کارت‌های هر فرد به انتخاب خود او انجام می‌شود.»

او البته درباره مدت زمان این بسته اظهار نظری نکرده است، اما با توجه به گفته‌های پیشین وزیر ارتباطات احتمالا زمان آن تا پایان سال باشد. البته با این حجم ارائه شده مشخص نیست که دولت چه برداشتی از مصرف معمول در اینترنت دارد؛ اگرچه اپراتورها چندی پیش در نامه خود به رئیس جمهور مدعی شدند نیمی از مردم شامل افشار کم برخوردار، ماهانه مصرفی کمتر از دو گیگابایت در ماه برای خدمات دیتای همراه دارند.

برای دریافت بسته اینترنت هدیه دولت بایستی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه و ثبت‌نام کنید. دیجیاتو پیش از این آموزش تصویری برای ثبت‌نام این بسته را منتشر کرده است.

لازم به ذکر است هزینه این بسته هدیه را اپراتورها تعیین خواهند، همان طور که زارع‌پور به آن اشاره کرده بود و همراه اول نیز در کدال این موضوع را یادآور شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی