ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اسنپ برای کاربران نابینا و کم‌بینا دسترس‌پذیر شد

در ادامه با نحوه استفاده از قابلیت جدید اسنپ آشنا می‌شویم.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۹:۴۵

اسنپ با هدف ایجاد فرصت برابر برای همه، نسخه اندروید اپلیکیشن خود را برای نابینایان و کم‌بینایان دستر‌س‌​پذیر کرده است.

به گزارش دیجیاتو، روابط عمومی اسنپ ضمن پاسداشت روز جهانی عصای سفید اعلام کرد: «کاربران مسافر نابینا و کم‌بینا می‌توانند از طریق برنامه‌های صفحه‌خوان از اپلیکیشن اسنپ استفاده کنند و به‌راحتی درخواست خودرو دهند.»

در سال ۱۹۶۹، سازمان ملل متحد ۱۵ اکتبر را روز جهانی عصای سفید نا‌بینایان نام‌گذاری کرد. هدف اصلی این روز توجه به افراد نابینا و کم‌بینا و چالش‌های مرتبط با این گروه از جامعه است. طبق تخمین سازمان بهداشت جهانی بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت جهان نابینا هستند. در ایران نیز جمعیت افراد نابینا بیش از  ۱۸۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

اسنپ با دسترس‌پذیر کردن اپلیکیشن خود برای گروه‌های خاص تلاش کرده‌ است تا نقش موثری در تسهیل رفت‌و‌آمد افراد نابینا و کم‌بینا ایفا کند.

نحوه استفاده از قابلیت دسترس‌پذیری اسنپ برای نابینایان و کم‌بینایان

افراد نابینا و کم‌بینا با دریافت یا به‌روز‌رسانی آخرین نسخه اندروید اسنپ از طریق اپلیکیشن کافه بازار یا Huawei AppGallery می توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند.

بعد از دریافت یا به‌روز‌رسانی اپلیکیشن اسنپ، افراد نابینا یا کم‌بینا می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های واسط صفحه‌خوان درخواست سفر خود را ثبت کنند. صفحه‌خوان‌ها برنامه‌هایی هستند که محتوای یک اپلیکیشن یا سایت را به محتوای صوتی تبدیل و به کاربران نابینا یا کم‌بینا کمک می‌کنند تا از خدمات اپلیکیشن‌های مختلف بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، کاربر مسافر می‌​تواند وارد قسمت تنظیمات شود و نابینایی/کم‌بینایی خود را در قسمت دسترس‌پذیری ثبت کند. با استفاده از این قابلیت کاربر راننده از وضعیت مسافر خود مطلع می‌​شود و آموزش​‌های لازم برای نحوه برخورد و برقراری ارتباط را دریافت می‌​کند.

اقدامات اسنپ در حوزه دسترس‌پذیری

افزودن قابلیت اتصال به برنامه‌های صفحه‌خوان برای نابینایان در ادامه دسترس‌پذیری این اپلیکیشن برای افراد دارای معلولیت انجام شده است. پیش از این، قابلیت ثبت معلولیت در حساب کاربری در اختیار کاربران قرار گرفت؛ به این ترتیب افراد دارای معلولیت حرکتی و همچنین ناشنوایان یا کم‌شنوایان نیز می‌توانند با ثبت معلولیت در حساب کاربری خود سفر بهتری را با اسنپ تجربه کنند.

روابط عمومی اسنپ، یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مسئولیت اجتماعی برای این شرکت از ابتدای فعالیتش تاکنون را حمایت از افراد دارای معلولیت عنوان کرد. اسنپ در طول این سال‌​ها علاوه بر دسترس‌​پذیری اپلیکیشن خود برای افراد دارای معلولیت تلاش کرده تا گام‌هایی را برای بهبود کیفیت زندگی این گروه بردارد. از جمله​ این اقدامات می‌​توان به معافیت از کمیسیون رانندگان دارای معلولیت و اجرای طرح‌های نیکوکاری در اسنپ‌کلاب با موضوعاتی همچون «کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت»،​ «تجهیز دندانپزشکی ویژه افراد دارای معلولیت»، «تامین تجهیزات توانبخشی و پزشکی ویژه کودکان دارای معلولیت» و «راه‌​اندازی مرکز مشاوره​ برای افراد دارای اتیسم» اشاره کرد. فعالیت‌های اسنپ در بخش مسئولیت اجتماعی از اینجا در دسترس است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی